Jak dojechać do Hiszpanii?

3 sierpnia 2017
Click to rate this post!
[Total: 11 Average: 4]

Planując urlop, należy uwzględnić kilka istotnych aspektów. Mają one związek m.in. z transportem. Jeśli wybieramy się do Hiszpanii, mamy parę opcji do wyboru – powinniśmy wybrać taką, która najbardziej odpowiada naszym indywidualnym możliwościom i preferencjom.

Samolotem do Hiszpanii

Samolot to zdecydowanie najwygodniejszy i najszybszy wariant. Na trasie Polska-Hiszpania nie brakuje połączeń, są one obsługiwane również i przez tanie linie. Wylecieć można z Warszawy, Gdańska, Poznania, Katowic, Wrocławia czy Krakowa. Bezpośredni lot trwa ok. 3 godzin, aczkolwiek w przypadku wyprawy na Wyspy Kanaryjskie jest to ok. 5 godz. Jeżeli chodzi o ceny biletów, to są one bardzo zróżnicowane – wszystko zależy od tego, jakimi liniami lecimy i kiedy rezerwujemy bilet. Dla przykładu rezerwując w sierpniu bilet do Madrytu na grudzień, można nabyć go za mniej niż 300 zł – oczywiście w rachubę wchodzi rejs tanimi liniami.

Autokarem do Hiszpanii

Autokar to opcja dla osób cierpliwych lubiących naprawdę długie podróże – trzeba sobie zarezerwować na to średnio ok. 25 godzin. Autokary wyjeżdżają z wielu miast w Polsce, a koszt biletu jest wysoki – przeciętnie ok. 500 zł w jedną stronę. Z biurem podróży powinno być taniej. Bardziej opłacalne jest wykupienie biletu od razu w obie strony.

Pociągiem do Hiszpanii

Jeśli komuś marzy się wyprawa pociągiem, powinien pamiętać o tym, że nie ma bezpośrednich połączeń kolejowych pomiędzy Polską a Hiszpanią, jedzie się z przesiadkami np. w Belgii. Podróż trwa nieco krócej aniżeli w przypadku jazdy autokarem i również do najtańszych nie należy. Zaleca się nabyć bilet ogólnoeuropejski na wszystkie pociągi wybranego przewoźnika – dla przykładu ulgowy bilet InterRail pass obowiązujący w 30 krajach trzeba zapłacić ok. 200 euro.

Samochodem do Hiszpanii

Podróż samochodem do Hiszpanii trwa mniej więcej dobę. Ostateczny czas jej trwania zdeterminowany jest trasą, ilością postojów i noclegami. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że pozwala po drodze zobaczyć sporo ciekawych rzeczy – pod tym właśnie kątem da się bez problemu zaplanować wyjazd. Najlepiej wybierać drogi: w Polsce A4, w Niemczech 4, 72, 9, 6, 5, A36, we Francji A36, A31, A6, A7, zaś w Hiszpanii A9. Na przykład aby najszybciej dostać się autem do Madrytu należy:

– z dowolnego miasta w Polsce kierować się na Berlin,

– z Berlina jechać autostradą nr 9 w kierunku Nurnberg, a następnie przekroczyć granicę z Francją,

– we Francji jechać: autostradą A36 (E54/E60), na Beaune drogą A31 oraz A6 (E15/E21), przez zjazd w Lyonie na autostradę A7 (E15) i na południe do Avignion,

– zjechać na A9 (E15) w kierunku Perpignan i Hiszpanii,

– po przekroczeniu granicy kierować się na Madryt.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments