Waluta Hiszpanii

3 lipca 2017
Click to rate this post!
[Total: 94 Average: 4.4]

Planując wyjazd do Hiszpanii, trzeba wziąć pod uwagę m.in. kwestie związane z płatnościami w tym kraju. Chodzi o to, by być przygotowanym na różne sytuacje i uniknąć ewentualnych przykrych niespodzianek.

Hiszpania jest członkiem Unii Europejskiej, należy również do strefy euro. Dlatego obowiązującą tu jednostką monetarną jest euro. 1 EUR to ok. 4,22 zł. Oczywiście przed podróżą warto sprawdzić aktualny kurs, niemniej wahania nie będą duże, gdyż jest to dość stabilna i mocna waluta. Jaka była waluta Hiszpanii przed euro? Była nią peseta hiszpańska. 

Jaką walutę zabrać do Hiszpanii?

Jadąc do Hiszpanii, najlepiej zaopatrzyć się w odpowiednią ilość euro. Z tym nie będzie problemu, ponieważ walutę tę można nabyć w rodzimych kantorach i bankach. Taka opcja jest najkorzystniejsza, albowiem za wymianę złotówek na euro w hiszpańskich kantorach płaci się więcej z racji na wyższą prowizję. Poza tym jeśli zajdzie potrzeba, pieniądze zawsze można wypłacić już na miejscu z bankomatu. Banki na ogół pobierają dodatkowe opłaty z tytułu tego typu transakcji, ale na popularności zyskują produkty w postaci kart, którymi można dokonywać wypłat bez prowizji z bankomatów na całym świecie. Nie zaszkodzi zatem zainteresować się tematem – niewykluczone, że bank, w którym posiadamy rachunek, oferuje taką usługę.

W Hiszpanii w znakomitej większości miejsc płatność kartą nie jest kłopotem. Jest to jeden z najchętniej odwiedzanych krajów świata, w związku z czym systemy wygodnych, przyjaznych klientowi płatności są dobrze rozbudowane. Nie zaszkodzi rzecz jasna mieć przy sobie trochę gotówki – przyda się np. podczas zakupów na miejscowych targach.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments