Kiedy jechać do Hiszpanii?

3 lipca 2017
Click to rate this post!
[Total: 138 Average: 4.3]

Urlop w Hiszpanii to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Kraj ten, oprócz słonecznej pogody, ma do zaoferowania wiele innych atrakcji – żeby wspomnieć o wspaniałych zabytkach czy słynącej z niezwykłych smaków kuchni. Do Hiszpanii warto wybrać się bez względu na porę roku, niemniej termin najlepiej dopasować do indywidualnych preferencji w zakresie spędzania czasu na wakacjach.

Hiszpania w styczniu

Styczeń to najchłodniejszy miesiąc w Hiszpanii, średnie temperatury w ciągu dnia wynoszą 11 st. C. W tym terminie niewielu turystów decyduje się na pobyt w Hiszpanii – jeśli już, to częściej wybierają Wyspy Kanaryjskie aniżeli Półwysep Iberyjski. Aura sprzyja spacerom i zwiedzaniu, zwłaszcza dużych miast, ale warto uzbroić się w cieplejszą odzież oraz parasole i płaszcze przeciwdeszczowe, bo może padać.

Hiszpania w lutym

Luty pod względem temperatur przypomina styczeń. Dobrą opcją na ten miesiąc są Wyspy Kanaryjskie – polecane głównie tym osobom, które mają dość polskiej zimy. Jeżeli ktoś lubi zwiedzać, niech pomyśli o wyjeździe np. do Madrytu, gdzie z całą pewnością nie będzie się nudzić.

Hiszpania w marcu

Marzec przynosi wyraźne ocieplenie. Na Teneryfie, Fuerteventurze czy Gran Canarii woda morska jest już na tyle ciepła – ok. 18 st. C, że można bez problemu pokusić się o pierwsze kąpiele morskie. Co się zaś tyczy części europejskiej, aura jest zróżnicowana – wszystko zależy od regionu. W centrum i na północy jest jeszcze chłodnawo. Im bardziej na południe, tym cieplej.

Hiszpania w kwietniu

Urlop w Hiszpanii w kwietniu to idealna propozycja dla tych, co nie przepadają za upałami i lubią  zwiedzać. Jest już ciepło, średnio od 17 do 20 st. C, przybywa słonecznych dni, temperatury nie męczą. Do tego w najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscach jest taniej aniżeli w sezonie.

Wakacje w Hiszpanii w kwietniu od 600 zł! Sprawdź!

Hiszpania w maju

Maj to w Hiszpanii piękna wiosna pełną parą. Szczególnie na północy można podziwiać ją w pełnej krasie, gdyż właśnie ta część kraju jest w największym stopniu pokryta obszarami zalesionymi oraz uprawowymi. W ciągu dnia słupek rtęci pokazuje ponad 20 st. C, lecz nie jest gorąco. Jeśli ktoś zdecyduje się przyjechać w tym czasie do znanych kurortów na wybrzeżu, to nie ma przeszkód, aby korzystać z uroków kąpieli morskich.

Wakacje w Hiszpanii w maju od 700 zł! Sprawdź!

Hiszpania w czerwcu

W czerwcu sezon turystyczny w Hiszpanii zaczyna się na dobre. Temperatura w ciągu dnia oscyluje przeciętnie w granicach od 28 do 30 st. C, choć na północy i centrum jest chłodniej. W ośrodkach wczasowych robi się tłoczno, a ceny idą w górę.

Wakacje w Hiszpanii w czerwcu od 899 zł! Sprawdź!

Hiszpania w lipcu

Jeśli komuś marzy się urlop w Hiszpanii w lipcu, stosownej rezerwacji powinien dokonać z paromiesięcznym wyprzedzeniem. To pełnia sezonu i przeciętnie 32 st. C w ciągu dnia. Temperatura wody wynosi 25 st. C. Warunki idealne do plażowania.

Wakacje w Hiszpanii w lipcu od 999 zł! Sprawdź!

Hiszpania w sierpniu

Sierpień to ciąg dalszy upalnego hiszpańskiego lata. Pod względem temperatur w odniesieniu do lipca nic się nie zmienia. Dobre miejsce na plaży trzeba zająć sobie wczesnym porankiem. Kurorty nie narzekają na brak wczasowiczów.

Wakacje w Hiszpanii w sierpniu od 999 zł! Sprawdź!

Hiszpania we wrześniu

Aura panująca we wrześniu przypomina czerwiec, chociaż powietrzu już czuć zbliżające się jesienne ochłodzenie. Miesiąc wciąż doskonały na korzystanie z kąpieli morskich i słonecznych oraz na uprawianie licznych sportów wodnych. Osoby spragnione urokliwych widoków i pieszych wędrówek powinny udać się na północ.

Wakacje w Hiszpanii we wrześniu od 700 zł! Sprawdź!

Hiszpania w październiku

Październik to również dobry czas na urlop w Hiszpanii. Jest ciepło, ponad 20 st. C, woda w morzu sprzyja kąpielom, zaś łagodniejsza aura zwiedzaniu. Ogólnie rzecz biorąc jesień to znakomity wybór, gdy ktoś nastawia się na podziwianie zabytków.

Wakacje w Hiszpanii w październiku od 600 zł! Sprawdź!

Hiszpania w listopadzie

Listopad na Półwyspie Iberyjskim jest już chłodniejszy, lecz nie jest na tyle zimno, by rezygnować ze zwiedzania, pieszych wędrówek czy poznawania walorów tutejszej kuchni. Gdy komuś mało kąpieli w morzu, niech leci np. na Teneryfę – to jedna z najczęściej odwiedzanych wysp świata.

Hiszpania w grudniu

Grudzień kojarzy się Polakom z mroźną zimą, lecz w Hiszpanii jest ona łagodniejsza i cieplejsza niż u nas. Bywa co prawda deszczowa, ale to nie przeszkadza w poznawaniu Barcelony, Madrytu, Walencji, Santiago de Compostela i innych miast.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments