Zjednoczone Emiraty Arabskie – co warto zobaczyć?

19 maja 2018
Click to rate this post!
[Total: 7 Average: 4.9]

Zjednoczone Emiraty Arabskie są niewielkim państwem położonym na Bliskim Wschodzie – nad Zatoką Perską, a także Omańską. ZEA składają się z siedmiu emiratów. Miejsce jest odwiedzane przez setki tysięcy turystów z całego świata, dodajmy – turystów spragnionych słońca, a także wspaniałej przygody.

Zjednoczone Emiraty Arabskie – ciekawe miejsca

– Dubaj – stolica emiratu Dubaj.

Dubaj (nazywany także „Miastem ze złota”) stanowi najważniejszy punkt na mapie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Tutaj przepych miesza się z nowoczesnością, radość z beztroską, a prawdziwa egzotyka – z niespotykanym nigdzie indziej luksusem.

Zwiedzanie Dubaju warto rozpocząć od Burj Khalifa (pol. Burdż Chalifa) – najwyższego budynku na świecie. Ten monumentalny, a zarazem fascynująco piękny wieżowiec, robi ogromne wrażenie na każdym, kto na niego spogląda. Należy pamiętać, że z Burj Khalifa, a dokładniej rzecz ujmując – ze specjalnego punktu widokowego, rozpościera się niesamowity widok na panoramę „Miasta ze złota”. Warto to wszystko zobaczyć na własne oczy.

Dla osób uwielbiających zakupowe szaleństwo, Dubaj przygotował szereg niezapomnianych atrakcji. W bliskiej odległości od Burj Khalifa – najwyższego budynku na świecie, znajduje się równie ogromne centrum handlowe – Dubai Mall. Dodajmy, że Dubai Mall zajmuje powierzchnię aż 1,1 miliona metrów kwadratowych.
Na miejscu można znaleźć ponad 1 200 sklepów oraz ok. 120 restauracji, dlatego nikt z odwiedzających nie wyjdzie z pustymi rękoma.

Zmęczeni zakupowym szaleństwem, powinniśmy wybrać się na jedną z dubajskich plaż. Na terytorium „Miasta ze złota” znajdują się dwie publiczne, bezpłatne plaże – pierwsza z nich zlokalizowana jest przy luksusowym hotelu Burj Al Arab Jumeirah, natomiast druga – przy deptaku JBR Walk (Jumeirah Beach Residence).

Spragnieni słońca, a także przygody, możemy zdecydować się na jeep safari po pustyni. Taka forma wypoczynku wspaniale wpływa na samopoczucie.

Warto przypomnieć, że ceny w Dubaju należą do stosunkowo wysokich.

– Abu – Zabi – stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Abu – Zabi (a właśc. Abu Dhabi) jest stolicą, a także głównym miastem Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Abu – Zabi, Abu Dhabi – która nazwa jest poprawna? Abu – Zabi jest spolszczoną wersją międzynarodowego, popularnego określenia – Abu Dhabi. Warto mieć tę kwestię na uwadze.

Przebywając na terytorium Abu Dhabi (lub jak kto woli – Abu – Zabi), warto odwiedzić Wielki Meczet Sheikh Zayed (Meczet Szejka Zayeda). Dodajmy, że Wielki Meczet Szejka Zayeda (ang. Sheikh Zayed Grand Mosque) jest jednym z największych meczetów na świecie. Budynek został wykonany z białego marmuru – marmuru, który pochodzi aż z Grecji i Macedonii. Biel marmuru ma za zadanie symbolizować czystość, a także pobożność.

Do Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda można wejść wyłącznie w odpowiednim stroju. Mężczyźni powinni mieć długie spodnie oraz zakryte ramiona, natomiast kobiety – muszą mieć zakryte wszystkie części ciała, nawet włosy.

Warto pamiętać, że Abu Dhabi to nie tylko Wielki Meczet Szejka Zayeda. To również ciekawy ośrodek kulturalny, zapewniający dostęp do ważnych informacji. Osoby spragnione wiedzy, a także poznania historii danego regionu, powinny niezwłocznie udać się do Kobiecego Centrum Rzemiosła Artystycznego (Women’s Handicraft Centre), w którym kobiety, zwłaszcza starsze panie, prezentują swoje umiejętności.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments