Internet w ZEA

29 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 38 Average: 4.1]

Zjednoczone Emiraty Arabskie (w skrócie ZEA) są państwem arabskim położonym na Bliskim Wschodzie – nad Zatoką Perską, a także Omańską.

Emiraty (ze stolicą w Abu Zabi) kojarzą się większości z luksusowymi zakupami, ropą naftową, pięciogwiazdkowymi hotelami oraz słoneczną pogodą. Na miejscu można znaleźć wiele ciekawych, niezapomnianych atrakcji, wśród których na wyróżnienie zasługują: nurkowanie, snurkowanie, safari, wizyta w aquaparku, kolejka górska czy BASE jumping. Jak łatwo zauważyć, w ZEA znajdziemy wszystko to, czego potrzebujemy do wspaniałej, udanej zabawy. A czy znajdziemy dostęp do Internetu? Sprawdźmy zatem, jakie są dostępne rozwiązania.

Jak korzystać z Internetu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Internet w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – w Dubaju, a także innych częściach państwa ZEA, jest szeroko rozpowszechniony. Warto podkreślić, że stały dostęp do sieci ma ponad 18% mieszkańców. Decydując się na wyjazd do ZEA, w celach rekreacyjnych lub służbowych, należy zapoznać się z podstawowymi, ogólnie panującymi zasadami. W kraju szejków, a także pięciogwiazdkowych hoteli istnieje bardzo łatwy dostęp do darmowego WiFi. Darmowe WiFi znajdziemy m.in. w hotelach, restauracjach, a także centrach handlowych. Na potwierdzenie tego faktu – przykład: w Dubai Mall Internet działa szybko i bez zarzutu. Warto to sprawdzić.

Innym rozwiązaniem może być zakup lokalnej karty SIM – z dostępem do Internetu. W sytuacji, gdy interesuje nas wyłącznie krótkotrwały dostęp do sieci, możemy zdecydować się na wizytę w lokalnej kafejce internetowej. Należy dodać, że kafejki internetowe zlokalizowane na terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich zostały bogato wyposażone, w wysokiej jakości sprzęt komputerowy. Ściślej rzecz ujmując, Internet w kafejkach działa bez zarzutu. W normalnych kafejkach zapłacimy 2,00 – 5,00 AED za godzinę użytkowania, natomiast w bardziej ekskluzywnych lokalach – 10,00 – 20,00 AED. AED (dirham ZEA) jest jednostką monetarną obowiązującą na terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments