Zima w Maroku

16 listopada 2018
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Zima w Maroku może zaskoczyć nieprzewidywalną… aurą – na miejscu czekają na przyjezdnych opady deszczu, śniegu oraz słońce. Opady śniegu? Właśnie tak. Dobrą informacją dla wszystkich miłośników narciarstwa będzie fakt, że zimą w Maroku można pozjeżdżać na nartach. Warto również podkreślić, że okres zimowy jest idealnym czasem na urlop dla tych, którzy nie lubią „morderczych” upałów, a także tłumu turystów na plaży. A temperatury? W tym artykule podpowiemy Państwu, jak rozkładają się temperatury w poszczególnych miesiącach zimowych.

Hotele z podgrzewanymi basenami w Maroku

Każdy hotel, który ma na celu dobro Gości (lokalnych oraz z zagranicy), posiada w swojej ofercie basen z podgrzewaną wodą – zazwyczaj jest to basen wewnętrzny. Jak dobrze wiadomo, zima nie sprzyja kąpielom w wodach Oceanu Atlantyckiego, dlatego interesującym rozwiązaniem wydaje się być możliwość skorzystania z podgrzewanego zbiornika. Sprawdźmy więc, które obiekty w Agadirze, a także jego okolicach, posiadają wspomnianą opcję.

– Royal Atlas & Spa – pięciogwiazdkowy hotel zlokalizowany 5 -10 minut od centrum Agadiru.

– Caribbean Village Agador – obiekt położony około 1 kilometra do centrum Agadiru, około 300 metrów od plaży, a także około 500 metrów od centrum handlowego. W hotelu znajdują się 4 baseny, w tym jeden podgrzewany w sezonie zimowym.

– Atlas Amadil Beach – hotel usytuowany w miejscowości Agadir, około 1 kilometra od centrum miasta (15 minut spacerem), a także około 25 kilometrów od lotniska w Agadirze. W hotelu znajduje się basen podgrzewany zimą (w okresie od listopada do marca).

– Iberostar Founty Beach – obiekt znajdujący się w spokojnej części Agadiru, około 1 kilometra od centrum turystycznego.

– Lti Agadir Beach Club – czterogwiazdkowy hotel usytuowany przy plaży, około 1 kilometra od centrum Agadiru, a także około 30 kilometrów od lotniska.

– El Pueblo Tamlelt – obiekt zlokalizowany około 1 kilometra od centrum. W hotelu znajdują się 4 baseny, w tym jeden podgrzewany.

Baseny wewnętrzne – w większości hoteli w Agadirze, są podgrzewane w sezonie zimowym (od listopada do marca lub od grudnia do marca).

Gdzie najcieplej zimą w Maroku?

Jednym z cieplejszych regionów Maroka jest Agadir – miasto położone w południowej części „Kraju Zachodzącego Słońca”. Osoby, które zamierzają odpocząć (ale nie leniuchować), z pewnością ucieszą się z faktu, że temperatury w styczniu zazwyczaj oscylują w granicach 20. stopni Celsjusza. Gdzie jest tak ciepło? Oczywiście w „Miami Maroka” (Agadirze) – najmodniejszym kurorcie w kraju.

Jaki kurort zimą w Maroku?

Najlepszym z rozwiązań będzie wspomniany już Agadir – kurort charakteryzujący się rozbudowaną bazą hotelową. Na miejscu czekają na gości wspaniałe hotele z opcją All Inclusive, a także górująca nad miastem kazba, na której wieczorem są podświetlane po arabsku słowa: Bóg, Honor, Król.

Grudzień w Agadirze

Grudzień w Maroku niewątpliwie różni się od tego, z jakim mamy do czynienia w Polsce. W tej części Afryki temperatury zazwyczaj rozpieszczały turystów – 19 stopni Celsjusza pod koniec roku to naprawdę sporo. Tak wyglądały temperatury w Maroku w grudniu 2017 roku.

Styczeń w Agadirze

Styczeń jest najbardziej deszczowym miesiącem w Maroku. Warto jednak zauważyć, że temperatury powietrza zazwyczaj kształtowały się na poziomie 18. – 22. stopni Celsjusza. To wystarczająco, aby móc komfortowo zwiedzać, ale nawet się opalać.

Luty w Agadirze

Luty w Maroku można uznać za… upalny. Jak widać na załączonym wykresie, temperatury powietrza w drugiej połowie lutego oscylowały w granicach 27. stopni Celsjusza.

Jaki kurort wybrać na zimę w Maroku?

Oczywiście Agadir. Miejsce to będzie niewątpliwym strzałem w dziesiątkę dla wszystkich miłośników długich spacerów wzdłuż plaży. Warto zauważyć, że plaże o tej porze roku są zachęcająco puste, a także idealne do fotografowania.

Kąpiele w morzu zimą w Maroku

Temperatura wody w morzu zazwyczaj oscyluje w granicach 7. – 8. stopni Celsjusza – nie są to zatem najlepsze warunki do leżakowania nad brzegiem oceanu. Może jakieś inne propozycje? Doskonałą alternatywą dla kąpieli morskich mogą być kąpiele w basenach z podgrzewaną wodą – bajkowych hoteli nie brakuje w Maroku…

Czy lecieć zimą do Maroka?

Maroko zachwyca o każdej porze roku – zarówno latem, jak i zimą. Warto jednak pamiętać, że sezon zimowy może obfitować w zawirowania pogodowe.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments