Internet w Maroku

8 maja 2018
Click to rate this post!
[Total: 104 Average: 4.4]

Maroko jest krajem położonym w północno – zachodniej Afryce, nad Oceanem Atlantyckim, a także Morzem Śródziemnym. Stolicą tego państwa Maghrebu jest Rabat.

Maroko, przez wzgląd na obecność wspaniałych krajobrazów, rdzennych mieszkańców (Berberów) oraz wielowiekowych tradycji, jest nazywane „Krajem Zachodzącego Słońca”, „Perłą Maghrebu”, „Zimnym Krajem Gorącego Słońca” oraz „Bramą do Afryki”. Walutą obowiązującą na jego terenie jest dirham marokański. Chociaż wydaje się, że Maroko jest bardzo odległym, tajemniczym krajem, to w rzeczywistości jest bliżej niż nam się wydaje… Na jego terytorium można m.in. wypocząć, połączyć się z Internetem, a także prowadzić rozmowy telefoniczne. Sprawdźmy zatem, w jaki sposób działa tam Internet.

Jak korzystać z Internetu w Maroku?

Internet w Maroku (na kartę) jest stosunkowo niedrogi, a także łatwo dostępny dla turystów – można zaopatrzyć się w niego m.in. w sieciach Maroc Telecom lub Inwi. Warto wiedzieć, że punkty Maroc Telecom są dostępne niemal na każdym kroku.

Uwaga! Kupując Internet, należy zachować szczególną ostrożność. Po dokonaniu zakupu karty, warto poprosić obsługę o jej aktywację. Od lady odejdźmy dopiero wówczas, gdy pracownik punktu zawiadomi nas o poprawnej aktywacji karty.

Mniej optymistycznie wygląda kwestia Internetu w kafejce internetowej oraz hotelu o podwyższonym standardzie (Wi – Fi). Za jedną godzinę korzystania z łącza będzie trzeba zapłacić 10,00 MAD, czyli około 3,50 – 3,70 zł.

Ostatnim rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z darmowego połączenia internetowego (czyli z tzw. HotSpotów). Należy zauważyć, że niektóre hotele na terenie Maroka umożliwiają dostęp do bezpłatnego Wi – Fi.

Telefon komórkowy

Na terenie „Kraju Zachodzącego Słońca” nie trzeba martwić się o zasięg – ten jest stosunkowo wysoki. W jaki sposób można zatem wykonać połączenie? Pierwszym sposobem jest skorzystanie z własnego telefonu komórkowego/smartfonu – przy włączonym roamingu, natomiast drugim (dużo tańszym) – kupienie lokalnej karty SIM. Jeszcze innym rozwiązaniem może być zakup karty do budki telefonicznej.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments