Kiedy jechać na Ibizę?

21 kwietnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 57 Average: 4.4]

Ibiza (nazywana także „Wyspą Rozrywki”, „Białą Wyspą” oraz “Białą Wyspą Pokoju i Miłości”) jest trzecią pod względem wielkości, a także drugą pod względem liczby ludności wyspą hiszpańskiego archipelagu Baleary. Wysepka leży na Morzu Śródziemnym.
„Biała Wyspa Pokoju i Miłości” słynie głównie z piaszczystych plaż, największych klubów na świecie, a także wspaniałej, różnorodnej roślinności. Warto przyjechać tu z grupą przyjaciół oraz znajomych.

Waluta Ibizy

Oficjalną jednostką walutową obowiązującą na terytorium Ibizy jest Euro (EUR). Ceny na „Wyspie Rozrywki” należą do stosunkowo wysokich.

Synonim udanych wakacji oraz luksusu…

Ibiza jest uważana za imprezową stolicę Europy. Przebywając tutaj na wakacjach, warto wstąpić do jednego z popularnych klubów, takich jak: „Space”, „Privilege”, „Pacha” oraz „Amnesia”. Należy jednak pamiętać, że nie samym imprezowaniem żyje człowiek… W wolnej chwili można odwiedzić m.in.: Ibizę – stolicę wyspy, a także prawdziwą kopalnię zabytków, nasłonecznione plaże oraz wiecznie zielone wzgórza, gaje oliwne oraz lasy piniowe. Sprawdźmy zatem, kiedy najlepiej wyjechać na “Białą Wyspę Pokoju i Miłości”.

Ibiza w styczniu

Początek roku przynosi niskie, kilkunastostopniowe temperatury powietrza. Słupki termometrów przeważnie pokazują około 15º Celsjusza – w dzień oraz około 7º Celsjusza – w nocy. W tym czasie można spodziewać się małej liczby turystów – w zimie Ibiza świeci przysłowiowymi pustkami.

Godziny słońca dziennie: 5.
Liczba dni deszczowych: 6.
Temperatura wody: 14º Celsjusza.

Ibiza w lutym

Luty jest drugim najchłodniejszym miesiącem na wyspie. Średnie dzienne temperatury powietrza kształtują się na poziomie 15º Celsjusza, natomiast nocne – na poziomie 7º Celsjusza.

Warto wiedzieć, że miesiące listopad, grudzień, styczeń, luty oraz marzec są tzw. „martwymi miesiącami”. Co to oznacza? Głównie to, że w tym czasie napływ turystów jest niewielki, natomiast hotele – są pozamykane. Wszystkie hotele? Nie, nie wszystkie, natomiast bardzo duża ich część.

Godziny słońca dziennie: 6.
Liczba dni deszczowych: 6.
Temperatura wody: 13º Celsjusza.

Ibiza w marcu

Wraz z marcem przychodzi nieznaczne ocieplenie. Słupki termometrów przeważnie pokazują około 16º Celsjusza – w ciągu dnia oraz około 9º Celsjusza – w ciągu nocy. Każdy, kto w tym okresie wybiera się na Ibizę – nazywaną także “Białą Wyspą Pokoju i Miłości”, powinien wziąć ze sobą sweter lub bluzę z kapturem. Niezbędna może okazać się także rozłożysta parasolka.

Godziny słońca dziennie: 7.
Liczba dni deszczowych: 6.
Temperatura wody: 14º Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień marca: czwarty tydzień.

Ibiza w kwietniu

Kwiecień jest pierwszym miesiącem sezonu turystycznego. Warto wiedzieć, że sezon turystyczny na Ibizie trwa od kwietnia do początku listopada.

Wyraźne ożywienie…

Wraz z nadejściem kwietnia następuje wyraźne ożywienie na wyspie – hotele, a także pozostałe obiekty turystyczne, zaczynają przygotowywać się do nadejścia sezonu. Średnie dzienne temperatury powietrza w kwietniu oscylują wokół 19º Celsjusza, natomiast nocne – wokół 11º Celsjusza.

Ciekawostką dla przyjezdnych może fakt, że w kwietniu, przez miasto, przechodzą wspaniałe, widowiskowe, a także ubarwione kwieciem – procesje wielkanocne. Dodajmy, że kwiecień jest miesiącem, w którym zazwyczaj odbywają się uroczystości związane z obchodami Świąt Wielkanocnych.

Godziny słońca dziennie: 8.
Liczba dni deszczowych: 5.
Temperatura wody: 15º Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień kwietnia: czwarty tydzień.

Wakacje na Ibizie w kwietniu od 999 zł! 

Ibiza w maju

Maj jest miesiącem, który przynosi wysokie, ponad dwudziestostopniowe temperatury powietrza. W ciągu dnia można spodziewać się około 22º Celsjusza, natomiast w nocy – około 14º Celsjusza. Dodajmy, że z każdym dniem przybywa tutaj coraz więcej turystów.

Godziny słońca dziennie: 10.
Liczba dni deszczowych: 3.
Temperatura wody: 17º Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień maja: czwarty tydzień.

Wakacje na Ibizie w maju od 999 zł! 

Ibiza w czerwcu

Czerwiec przyciąga turystów słoneczną pogodą, nagrzanym morzem, a także wysokimi temperaturami powietrza. Słupki termometrów przeważnie pokazują około 26º Celsjusza – w ciągu dnia oraz około 18º Celsjusza – w ciągu nocy. Warto wiedzieć, że koniec czerwca zwiastuje oficjalne rozpoczęcie sezonu turystycznego na wyspie.

Godziny słońca dziennie: 11.
Liczba dni deszczowych: 3.
Temperatura wody: 21º Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień czerwca: czwarty tydzień.

Wakacje na Ibizie w czerwcu od 1199 zł! 

Ibiza w lipcu

Lipiec jest jednym z dwóch najgorętszych miesięcy na wyspie. Upalne dni spędza się (zazwyczaj) w wodzie oraz na plaży, natomiast noce – w najlepszych klubach na świecie.
W ciągu dnia panują tutaj bardzo wysokie temperatury powietrza: około 28º Celsjusza.

Niezbędnik każdego plażowicza…

Każdy, kto zamierza spędzić urlop na… plaży – wylegując się, a także zapominając o codziennych obowiązkach, powinien wciąć ze sobą kilka najpotrzebniejszych rzeczy. Uwaga! W walizce podróżnej powinny znaleźć się następujące akcesoria: kremy oraz olejki do opalania, balsam do ciała, pomadka ochronna do ust, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy (do wyboru: czapka z daszkiem, kapelusz lub chustka), strój kąpielowy oraz ręcznik.

Ważne! Nie zapominajmy także o letniej diecie, której podstawowym elementem jest woda mineralna (najlepiej niegazowana).

Godziny słońca dziennie: 11.
Liczba dni deszczowych: 1.
Temperatura wody: 24º Celsjusza.
Temperatura powietrza w nocy: 21º Celsjusza.

Wakacje na Ibizie w lipcu od 1299 zł! 

Ibiza w sierpniu

Sierpień jest kolejnym bardzo gorącym miesiącem na wyspie. Średnie dzienne temperatury powietrza kształtują się na poziomie około 29º Celsjusza – 30º Celsjusza, natomiast nocne – na poziomie 22º Celsjusza.

Lipiec oraz sierpień są miesiącami upływającymi pod znakiem wysokich temperatur, doskonałej rozrywki oraz natłoku turystów. Turyści są niemal wszędzie – na plażach, w tawernach, restauracjach, w wodzie, a także klubach nocnych.

Konkludując, okres wakacyjny to czas, w którym można spodziewać się wzmożonego napływu urlopowiczów – na wyspę przylatuje samolot, za samolotem…

Godziny słońca dziennie: 11.
Liczba dni deszczowych: 1.
Temperatura wody: 25º Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień sierpnia: trzeci tydzień.

Wakacje na Ibizie w sierpniu od 1299 zł! 

Ibiza we wrześniu

Wraz z wrześniem przychodzi minimalne ochłodzenie. Średnie dzienne temperatury powietrza kształtują się na poziomie 27º Celsjusza, natomiast nocne – na poziomie 20º Celsjusza.

Urlop we wrześniu – czy warto?

Wrzesień jest miesiącem, który przyciąga urlopowiczów niższymi cenami, słoneczną pogodą, a także wodą nagrzaną do około 24º Celsjusza. Dodajmy, że woda w morzu – nagrzana przez cały sezon wakacyjny – zachęca do uskuteczniania orzeźwiających kąpieli oraz uprawiania sportów wodnych.

Warto również wiedzieć, że na przełomie września oraz października odbywają się tutaj imprezy zamykające sezon turystyczny. Ciekawe, a także widowiskowe wydarzenia kulturalne, przyciągają na Ibizę dziesiątki tysięcy turystów z różnych zakątków świata.

Godziny słońca dziennie: 8.
Liczba dni deszczowych: 4.

Wakacje na Ibizie we wrześniu od 1099 zł! 

Ibiza w październiku

W październiku wciąż można poczuć lato… Słupki termometrów przeważnie wskazują 23º Celsjusza w ciągu dnia. Pomimo wysokich, ponad dwudziestostopniowych temperatur powietrza, turyści powoli opuszczają “Białą Wyspę Pokoju i Miłości”. Opaleni, zadowoleni, a w wielu przypadkach – roztańczeni, zabierają się sobą atrakcyjne pamiątki oraz wspaniałe wspomnienia…

Godziny słońca dziennie: 6.
Liczba dni deszczowych: 8.
Temperatura wody: 21º Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień października: pierwszy tydzień.

Wakacje na Ibizie w październiku od 999 zł! 

Ibiza w listopadzie

Listopad jest ostatnim miesiącem sezonu turystycznego. Przypomnijmy, że sezon turystyczny na Ibizie trwa od kwietnia do początku listopada.

Wraz z nadejściem listopada następuje wyraźne zmniejszenie liczby turystów. Średnie dzienne temperatury powietrza kształtują się na poziomie 12º Celsjusza – 19º Celsjusza, dlatego każdy, kto w tym okresie zamierza zwiedzać “Białą Wyspę Pokoju i Miłości”, z pewnością będzie zadowolony z urlopu.

W przedostatnim miesiącu roku może zwiększyć się ilość dni deszczowych, dlatego zaleca się zabranie ze sobą parasolki oraz kaloszy.

Godziny słońca dziennie: 5.
Liczba dni deszczowych: 10.
Temperatura wody: 18º Celsjusza.
Temperatura powietrza w nocy: 12º Celsjusza.
Najcieplejszy tydzień listopada: zazwyczaj pierwszy tydzień.

Ibiza w grudniu

Grudzień jest miesiącem, który zwiastuje koniec sezonu oraz początek zimy. W powietrzu czuć wyraźną zmianę pory roku, a także ludzkich nastrojów. Termometry w tym czasie wskazują około 16º Celsjusza – w ciągu dnia oraz około 9º Celsjusza – w nocy.

Ostatni miesiąc roku jest tzw. „miesiącem martwym” – na wyspie można spotkać niewielu turystów, natomiast hotele oraz restauracje – przestają tętnić życiem. Dodajmy, że większy ruch zapanuje dopiero w okolicach Sylwestra. Uwaga! W Sylwestra można spodziewać się wielu interesujących wydarzeń noworocznych.

Godziny słońca dziennie: 5.
Liczba dni deszczowych: 8.
Temperatura wody: 14º Celsjusza.

Ważną informacją jest fakt, że liczba dni słonecznych na Ibizie przekracza 280 (w sumie można spodziewać się około 300. dni słonecznych).

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments