Czechy – jak dojechać?

24 grudnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Najwygodniejszym sposobem na dostanie się do Republiki Czeskiej jest samolot. Lot z Warszawy do stolicy Czech (Pragi) wynosi średnio jedną godzinę oraz 15 minut, z Krakowa do Pragi – jedną godzinę (60 minut), z Lublina do Pragi – jedną godzinę oraz 14 minut, natomiast z Gdańska do czeskiej Pragi – jedną godzinę oraz 12 minut.

Republika Czeska – podróż samochodem

Podróż samochodem z Polski do Republiki Czeskiej stanowi duże wyzwanie logistyczne – pod uwagę należy wziąć nie tylko trasę podróży, ale także koszty paliwa oraz opłaty za winiety za przejazd autostradami lub drogami ekspresowymi.

Uwaga! W Republice Czeskiej obowiązują bardzo wysokie mandaty za parkowanie w niedozwolonych miejscach, a także za jazdę bez ważnej winiety (na autostradzie).

Przykładowe trasy samochodowe:

– Warszawa (Polska) – Wrocław (Polska) – Náchod (Republika Czeska) – Praga (Republika Czeska). Trasa liczy 641 kilometrów, natomiast sama jazda zajmuje około 7 godzin.

– Trasa przez Piotrków Trybunalski (Polska) – Częstochowę (Polska) – Katowice (Polska) – w kierunku na Ostrawę (Republika Czeska). Trasa liczy 756 kilometrów, natomiast sama podróż trwa 7 godzin.

Republika Czeska – podróż pociągiem

Osoby, które (z jakichś powodów) boją się latać samolotami, mogą zdecydować się na podróż pociągiem. Bezpośrednia podróż z Warszawy do stolicy Czech – Pragi zazwyczaj trwa około 10 godzin. Czy to już wszystkie możliwości? Nie, nie wszystkie. Ciekawą alternatywą dla podróży pociągiem będzie jazda autobusem lub Polskim Busem. Taka podróż zazwyczaj trwa około 12 godzin.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments