La Gomera

18 marca 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wyspy Kanaryjskie to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów zakątków na świecie. Panują tu idealne warunki do plażowania oraz aktywnego wypoczynku. Miejsce te oferuje szereg rozmaitych atrakcji, o czym można się przekonać, odwiedzając np. La Gomerę.

La Gomera często określana jest mianem „Magicznej Wyspy” lub „Wyspy Kolumba” (jest nierozerwalnie związana z Krzysztofem Kolumbem – to właśnie tutaj słynny podróżnik miał ostatni postój przed przepłynięciem Atlantyku i odkryciem Ameryki). Zajmuje powierzchnię 378 km kw. i dzieli się na 6 gmin. Jest stąd bardzo blisko do północno-zachodnich wybrzeży Afryki. Aby jak najszybciej dojechać na La Gomerę, trzeba wsiąść w samolot. Ile się leci na La Gomerę? Średnio ok. 5 godzin, nie jest to zatem wyczerpująca podróż. Wybrać się tutja można bez względu na porę roku – wszystko zależy od tego, jak najchętniej lubimy spędzać wolny czas. Jeśli chodzi o temperatury, La Gomera przyjazna jest przez cały rok. Lipiec i sierpień na La Gomerze to najgorętsze miesiące, ale bardzo ciepło jest także w zimie – temperatura w ciągu dnia nie spada wówczas poniżej 20 st. C.

Bezpieczeństwo na La Gomerze

Na La Gomerze spędzimy bezpieczne wakacje. Wyspy Kanaryjskie słyną z tego, że jest tu spokojnie. Oczywiście ostrożności i zdrowego rozsądku nigdy za wiele – pilnujmy bagażu, pieniędzy i dokumentów.

La Gomera – wiza

Turyści z Polski wybierający się na La Gomerę nie muszą posiadać wiz wjazdowych – pod warunkiem, że pobyt nie jest dłuższy niż 90 dni. Wystarczy zabrać ze sobą paszport lub dowód osobisty. Należy również pamiętać o tym, że na terenie Królestwa Hiszpanii istnieje obowiązek meldunkowy – niemniej w praktyce nie przestrzega się go zbyt skrupulatnie.

Jaką walutę zabrać na La Gomerę?

Na La Gomerze walutą jest euro – jednostka monetarna Hiszpanii (1 EUR to ok. 4,28 zł – kurs z dnia 18 marca 2019). Z nabyciem euro w Polsce nie będzie żadnego problemu. Poza tym na wyspie nie brakuje bankomatów, a karty płatnicze są powszechnie honorowane. Na La Gomerze ceny są wyższe niż w Polsce, dlatego trzeba ze sobą zabrać odpowiednią ilość gotówki.

Zabytki na La Gomerze

Co warto zobaczyć na La Gomerze? Oto parę propozycji:

– gotycka wieża Torre del Conde (XV w.) i kościół Iglesia de la Asunción w San Sebastián,

– klify Los Órganos,

– Chipude – najstarsza wioska na La Gomerze,

– punkty widokowe: Mirador del Palmarejo, Mirador de Igualero, Mirador Roque Blanco, Mirador de San Juan,

– Park Narodowy Garajonay figurujący na liście UNESCO – występują tu unikalne formacje skalne i rzadkie gatunki zwierząt, a także rośną piękne lasy wawrzynowe (zajmują ok. 90 proc. powierzchni parku),

– skała Roque de Cano powstała z zastygłej lawy – znajduje się niedaleko Vallehermoso,

– wioska Agulo zwana „cukierkiem La Gomera” z racji na kolorowe fasady budynków,

– dolina Valle de Hermigua,

– dom Krzysztofa Kolumba w San Sebastián – miejsce ostatniego postoju Kolumba podczas wyprawy w 1492 r.

Podczas zwiedzania z pewnością przyda się nam telefon wyposażony w mobilny internet – La Gomera jest miejscem, gdzie sieć działa bez problemu, najlepiej kupić kartę SIM u któregoś z lokalnych operatorów.

Kurorty na La Gomerze

Do najpopularniejszych kurortów na La Gomerze należą m.in.:

– San Sebastián – stolica wyspy leżąca na północnym jej wybrzeżu to zarazem najpopularniejsza miejscowość wypoczynkowa,

– Alajeró – miejscowość zlokalizowana w południowej części La Gomery,

– Playa de Santiago – tradycyjna wioska rybacka niedaleko San Sebastián z pięknymi plażami,

– Valle Gran Rey – region w południowo-zachodniej części wyspy, gdzie turystyka rozwija się bardzo dynamicznie od ponad 40. lat; jest u mnóstwo miejsc noclegowych o zróżnicowanym standardzie.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments