Waluta na La Gomerze

27 stycznia 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Oficjalną jednostką monetarną obowiązującą na terytorium La Gomery (podobnie jak na terenie Hiszpanii kontynentalnej) jest euro – waluta oznaczona międzynarodowym kodem EUR. W obiegu spotkamy monety o nominałach: 1 cent, 2 centy, 5 centów, 10 centów, 20 centów, 50 centów, 1 euro, 2 euro oraz banknoty o nominałach: 5 euro, 10 euro, 20 euro, 50 euro, 100 euro, 200 euro oraz 500 euro. Jedno euro (EUR) = 4,2876 złotego polskiego (kurs z dnia 24. stycznia 2019 roku).

Jaką walutę zabrać na La Gomerę?

Jak wynika z powyższej informacji, na La Gomerę najlepiej zabrać euro. Jadąc na dłuższe wakacje, koniecznie zaopatrzmy się w większą ilość gotówki – wszystko po to, aby żaden czynnik zewnętrzny nie zmącił Naszego spokoju.

La Gomera – płatności kartą

W większych hotelach oraz restauracjach zlokalizowanych na terenie wyspy nie ma problemów z płatnościami kartą. Najczęściej akceptowane karty to Visa oraz MasterCard.

La Gomera – co warto przywieźć z podróży?

„Magiczna Wyspa”, bo tak często nazywa się La Gomerę, stanowi prawdziwy raj dla zakupoholików. Specjalnością wyspy jest Almogrote – przepyszna, pikantna pasta serowa. Jeśli macie Państwo w rodzinie osoby uwielbiające serowe specjały, Almogrote będzie strzałem w dziesiątkę. A oto lista pozostałych souvenirów, które warto przywieźć sobie (bądź innym) z dalekiej podróży:

– wyroby gliniane;
– ozdobne naczynia (to właśnie z nich słynie miejscowość El Cercado);
– pamiątki związane z Krzysztofem Kolumbem;
– tradycyjne souveniry – kubki, pocztówki, magnesy na lodówkę itp.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments