Kiedy jechać na Maltę?

21 grudnia 2017
Click to rate this post!
[Total: 131 Average: 4.3]

Malta jest wyspiarskim państwem na Morzu Śródziemnym leżącym w odległości ok. 81 km od Włoch. Słynie z wielu rzeczy, m.in. z bogatej historii, której spuścizną są liczne zabytki, wspanialej pogody i wysokich standardów życia. Kiedy najlepiej wybrać się w te strony?

Malta w styczniu

Styczeń to najchłodniejszy miesiąc na Malcie, ale tutejsze zimy są zupełnie inne niż w Polsce – nie trwają długo i są bardzo łagodne. Średnia temperatura dzienna w styczniu wynosi 14 st. C, w nocy zaś oscyluje w granicach 10 st. C. Warto uzbroić się w cieplejsze kurtki i parasole, gdyż aura może nieprzyjemnie zaskoczyć porywistym wiatrem i deszczem.

Wakacje na Malcie w styczniu od 655 zł! 

Malta w lutym

Luty – jeśli chodzi o pogodę – bardzo przypomina styczeń. Pomimo pewnych niedogodności wynikających z tego tytułu sporo osób decyduje się na wyjazd na Maltę właśnie zimą. To dobra pora m.in. na podziwianie architektury krajobrazu, spokojne wędkowanie czy nawet surfowanie w zatoce Ghejna Bay. Znajdują się też i śmiałkowie, którym nie przeszkadza to, że temperatura morskiej wody wynosi zaledwie 14 st. C.

Wakacje na Malcie w lutym od 655 zł! 

Malta w marcu

Marzec przynosi ocieplenie i wyraźną zapowiedź wiosny. Malta to jedno z miejsc na świecie, gdzie przez cały rok jest zielono. Marzec to niezła pora na podziwianie lokalnej przyrody, ponieważ nie ma upałów wypalających roślinność. Miłośnicy fotografowania z pewnością będą usatysfakcjonowani.

Wakacje na Malcie w marcu od 655 zł! 

Malta w kwietniu

Pogoda w kwietniu na Malcie jest bardzo przyjemna – średnio 18-20 st. C w ciągu dnia i sporo słońca. To doskonały czas na zwiedzanie wyspy – zwłaszcza, że nie ma jeszcze tłumu turystów. Godnych polecenia atrakcji, które warto tu zobaczyć, jest sporo. Można np. wybrać się do Mdiny, dawnej stolicy Malty – miasta wyróżniającego się m.in. położeniem na wzgórzu, skąd rozciągają się wspaniałe widoki na okolicę i zabudową. Mdina nazywana jest miastem ciszy.

Wakacje na Malcie w kwietniu od 725 zł! 

Malta w maju

Maj na Malcie to wiosna w pełni. W ciągu dnia słupek rtęci pokazuje już powyżej 20 st. C. Nad morzem jest nieco chłodniej niż w głębi kraju. Ponieważ nie jest to początek sezonu turystycznego, można na ten miesiąc „upolować” hotel w bardzo przyjaznej dla kieszeni cenie, z czego skrupulatnie korzystają wielbiciele zwiedzania.

Wakacje na Malcie w maju od 875 zł! 

Malta w czerwcu

W czerwcu zaczyna się robić gorąco. Temperatura coraz częściej dobija do 30 st. C., woda też jest już na tyle ciepła – ok. 22 st. C, że można bez przeszkód zażywać kąpieli. Warto jednak pamiętać o tym, że na Malcie nie ma zbyt wielu piaszczystych plaż. Jest to miesiąc, gdy zaczyna się sezon turystyczny na Malcie.

Wakacje na Malcie w czerwcu od 799 zł! 

Malta w lipcu

W lipcu jest na Malcie nie tylko gorąco, ale i tłoczno, co bywa uciążliwe podczas zwiedzania. Można zażywać kąpieli morskich i słonecznych czy wybrać się np. do Marsaxlokk lub na wsypę Gozo, gdzie znajduje się wiele zabytków figurujących na liście National Inventory of the Cultural Property of the Maltese Islands.

Wakacje na Malcie w lipcu od 855 zł! 

Malta w sierpniu

Sierpień to dalszy ciąg upalnego lata. Jeśli komuś znudzi się siedzenie na plaży, niech spróbuje nurkowania, np. na Gozo, Comino lub w cieśninie Blue Lagoon będącej jedną z najbardziej znanych atrakcji Malty. Widoki są tu przepiękne – białe, piaszczyste dno i bogata fauna morska przyciągają niczym magnes nie tylko fanów nurkowania.

Wakacje na Malcie w sierpniu od 855 zł! 

Malta we wrześniu

We wrześniu temperatury nieznacznie spadają, niemniej wciąż jest upalnie. Co zobaczyć? Na pewno Valettę – stolicę Malty leżącą na półwyspie Sciberras pomiędzy zatokami Grand Harbour i Marsamxett. Jest co oglądać – miasto obfituje w różnego rodzaju zabytki oraz muzea. Spędzony tu czas nie będzie zmarnowany.

Wakacje na Malcie we wrześniu od 755 zł! 

Malta w październiku

W październiku jest już nieco chłodniej, chociaż dzienne temperatury nie spadają poniżej 20 st. C. Zaczyna się też powoli przeludniać, więc i warunki do zwiedzania są lepsze. Popeye Village, Sliema, Dingli czy jaskinia Blue Grotto – oto kilka propozycji dla tych, co na Malcie chcą zobaczyć jak najwięcej.

Wakacje na Malcie w październiku od 755 zł! 

Malta w listopadzie

Listopad na Malcie zupełnie nie przypomina polskiego listopada kojarzącego się z pluchą i chłodem. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 21 st. C, ale im bliżej morza, tym zimniej. To wymarzona pora dla miłośników turystyki pieszej i rowerowej, choć tras rowerowych na Malcie nie ma zbyt dużo.

Wakacje na Malcie w listopadzie od 655 zł! 

Malta w grudniu

Urlop na Malcie w grudniu to propozycja dla osób, którym nie przeszkadzają ani niższe temperatury, ani deszczowe i wietrzne dni. Czym się wówczas zająć? Poznawanie lokalnej kuchni to właściwa opcja. Pierogi furnaretti, zupa rybna aljotta, bragioli – to potrawy, które przypadną do gustu smakoszom. Obowiązkowo też trzeba spróbować lokalnych serów.

Wakacje na Malcie w grudniu od 655 zł! 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments