Stare i nowe zoo w Poznaniu

26 września 2020
Click to rate this post!
[Total: 14 Average: 3.6]

Poznań to miasto pełne atrakcji turystycznych. Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc jest ogród zoologiczny, a w zasadzie dwa ogrody – Stare ZOO i Nowe ZOO. Co sprawia, że cieszą się one tak wielką popularnością?

Atrakcje poznańskiego ZOO

Poznańskie ZOO jest trzecim największym w Polsce ogrodem zoologicznym. Początki Starego ZOO sięgają końcówki XIX wieku – w starym parku urządzono wybiegi dla gospodarskich i egzotycznych zwierząt, które szybko stały się atrakcją przyciągającą tłumy gości. Część zabytkowych zabudowań, jak klatki dla dzikich kotów, można oglądać do dzisiaj, a kolekcja zwierząt obejmuje egzotyczne ptaki, gady, płazy oraz ryby.

Nowe ZOO

Stare ZOO zorganizowano w centrum miasta, co siłą rzeczy ograniczyło mocno jego dalszy rozwój. Stąd decyzja, by stworzyć drugi ogród – Nowe ZOO leży na Białej Górze blisko Jeziora Maltańskiego. Tutaj, na rozległych terenach z przestronnymi wybiegami, żyją między innymi słonie, żyrafy, antylopy, lwy, wielbłądy, foki, niedźwiedzie, drapieżne ptaki. Ogród jest pięknie zaaranżowany i w dużym stopniu odzwierciedla naturalne warunki, w jakich żyją dane gatunki zwierząt.

ZOO w Poznaniu – cennik

Stare ZOO otwarte jest dla wszystkich, a wstęp jest bezpłatny, z wyjątkiem pawilonu zwierząt zmiennocieplnych – wstęp kosztuje 8 zł. Bilety będą potrzebne, by odwiedzić Nowe ZOO. W dni powszednie za normalny bilet płaci się 23 zł (ulgowy 13 zł), rodzinne zwiedzanie kosztuje 45 zł. Poza sezonem, między listopadem a lutym, za wejście do ZOO płaci się 10 zł.

W dni świąteczne oraz w weekendy bilet wstępu kosztuje 30 zł (ulgowy 16 zł), bilet rodzinny – 70 zł. Z biletów ulgowych korzystają dzieci, uczniowie, studenci, emeryci, renciści oraz osoby z niepełnosprawnościami. Dla grup zorganizowanych przewidziane są zniżki – 10 zł za osobę, bez względu na wiek.

Bilety można kupować on-line albo w biletomatach znajdujących się przed wejściem.

ZOO w Poznaniu – godziny otwarcia

W sezonie letnim, od kwietnia do września, ZOO otwarte od w godzinach 9:00 – 19:00, w październiku ZOO można zwiedzać do godz. 17:00, zimą do 16:00. Słoniarnia oraz Pawilon Zwierząt Nocnych zamykane są godzinę wcześniej.

ZOO w Poznaniu – czy warto?

Nasza wycieczka do poznańskiego ZOO miała miejsce w lipcu 2020 roku i jak najbardziej jest to miejsce, które można polecić zwiedzającym. Ogród jest ładnie utrzymany, pełen zieleni, idealnie nadaje się na długie spacery. Inną formą zwiedzania ogrodu jest przejażdżka kolejką – jej trasa obejmuje wszystkie dostępne dla turystów atrakcje.

Miejscem szczególnie wartym uwagi jest słoniarnia, nowoczesny pawilon będący domem dla słoni afrykańskich. Dzieciom spodoba się także specjalnie dla nich przygotowany park linowy oraz plac zabaw.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments