Zoo w Krakowie

20 czerwca 2021

Kraków znany jest z wielu ciekawych miejscówek i bez wątpienia jest to miasto, w którym nie sposób się nudzić. Będąc w Krakowie na pewno warto odwiedzić tamtejsze Zoo, zwłaszcza gdy to wycieczka z dziećmi. Jakich atrakcji można się spodziewać w tym miejscu?

Atrakcje Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego

Zoo w Krakowie nie jest bardzo duże, za to niezwykle pięknie położone. Las Wolski, na terenie którego urządzono ogród zoologiczny, to rozległy, nietypowy jak na tak duże miasto park leśny chętnie odwiedzany przez mieszkańców i turystów. W pobliżu ogrodu zoologicznego znajduje się kilka popularnych zabytków, więc wycieczkę do Zoo można połączyć z dłuższym spacerem po historycznych szlakach.

Ogród leży w zachodniej części miasta. Dojechać można do niego miejskim autobusem, piesza wycieczka wymaga pokonania sporej drogi pod górkę, co warto mieć na uwadze wybierając się do Zoo z małymi dziećmi albo starszymi osobami. Spokojne przejście całego ogrodu w towarzystwie dzieci zajmuje zwykle około trzy godziny.

Mini-Zoo

Sporą atrakcją Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego jest Mini-Zoo, czyli miejsce, w którym najmłodsi goście mogą się cieszyć bliskim kontaktem ze zwierzętami. Są tam między innymi miniaturowe króliczki, kucyki, kózki, lamy, osiołki i świnki morskie – dzieciom wolno nakarmić i pogłaskać zwierzątka.

Zoo w Krakowie – cennik

W okresie od 1 kwietnia to 31 października bilet normalny kosztuje 22 zł. Ulgowy bilet, w cenie 18 zł, przysługuje dzieciom powyżej 3 lat, studentom, emerytom, rencistom i opiekunom osób niepełnosprawnych. Zwiedzanie w grupie powyżej 10 osób jest tańsze – każdy płaci 18 zł, opiekun grupy wchodzi za złotówkę. 1 zł kosztuje także bilet dla osoby niepełnosprawnej, a seniorzy 70+ płacą 5 zł (z wyjątkiem dni świątecznych).

Można wykupić bilet na cały rok, co kosztuje 200 zł (bilet ulgowy 140 zł). Bilet rodzinny, dla rodziców z dwójką dzieci, jest w cenie 70 zł, Krakowska Karta Rodzinna 3+ upoważnia do zakupu biletów w cenie 11 zł (normalny) i 9 zł (ulgowy). Po 1 listopada aż do końca marca bilety są tańsze – normalny jest za 18 zł, ulgowy i w ramach wycieczki za 10 zł. Nic nie płacą dzieci do lat trzech oraz wychowankowie Domów Dziecka.

Biletów nie trzeba rezerwować, jest za to możliwość zakupu wejściówki online, na stronie Zoo. Przed wejściem do ogrodu jest płatna toaleta, ale już na terenie zoo można korzystać z bezpłatnego WC.

Zoo w Krakowie – godziny otwarcia

Krakowski Ogród Zoologiczny jest otwarty codziennie, także w niedziele i święta. Do Zoo można wchodzić od godziny 9:00, zwiedzanie kończy się o 19:00, ale kasa jest czynna tylko do 18:00. Mini Zoo jest otwarte w godzinach 9:30 – 18:30.

Zoo w Krakowie – czy warto?

W krakowskim zoo byliśmy w czerwcu 2021 roku i jest to naszym zdaniem miejsce godne polecenia. Nie jest to ogród aż tak rozległy jak w Poznaniu, ale wciąż jest tu co oglądać – w krakowskim Zoo żyje wiele zwierząt zagrożonych wyginięciem, jak panda mała, pantera śnieżna, tygrys amurski, lemury wari. Zoo w Krakowie jest dużo lepiej utrzymane niż zoo w Chorzowie, alejki są czyste, bez obaw można tu zabrać bardzo małe dzieci. Dużą atrakcją jest Żyrafiarnia, w której mieszka jedna żyrafa siatkowana i dwie żyrafy Rothschilda.

Zobacz Również

Komentarze