Zoo w Krakowie. Opinie o ogrodzie zoologicznym w Krakowie

20 czerwca 2021
Click to rate this post!
[Total: 7 Average: 4]

Kraków znany jest z wielu ciekawych miejscówek i bez wątpienia jest to miasto, w którym nie sposób się nudzić. Będąc w Krakowie na pewno warto odwiedzić tamtejsze Zoo, zwłaszcza gdy to wycieczka z dziećmi. Jakich atrakcji można się spodziewać w tym miejscu?

Atrakcje Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego

Zoo w Krakowie nie jest bardzo duże, za to niezwykle pięknie położone. Las Wolski, na terenie którego urządzono ogród zoologiczny, to rozległy, nietypowy jak na tak duże miasto park leśny chętnie odwiedzany przez mieszkańców i turystów. W pobliżu ogrodu zoologicznego znajduje się kilka popularnych zabytków, więc wycieczkę do Zoo można połączyć z dłuższym spacerem po historycznych szlakach.

Ogród leży w zachodniej części miasta. Dojechać można do niego miejskim autobusem, piesza wycieczka wymaga pokonania sporej drogi pod górkę, co warto mieć na uwadze wybierając się do zoo z małymi dziećmi albo starszymi osobami.

Mini-Zoo

Sporą atrakcją Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego jest Mini-Zoo, czyli miejsce, w którym najmłodsi goście mogą się cieszyć bliskim kontaktem ze zwierzętami. Są tam między innymi miniaturowe króliczki, kucyki, kózki, lamy, osiołki i świnki morskie – dzieciom wolno nakarmić i pogłaskać zwierzątka.

Zoo w Krakowie – czas zwiedzania

Spokojne przejście całego ogrodu w towarzystwie dzieci zajmuje zwykle około trzy godziny.

Zoo w Krakowie – cennik

W okresie od 1 kwietnia to 31 października bilet normalny kosztuje 22 zł. Ulgowy bilet, w cenie 18 zł, przysługuje dzieciom powyżej 3 lat, studentom, emerytom, rencistom i opiekunom osób niepełnosprawnych. Zwiedzanie w grupie powyżej 10 osób jest tańsze – każdy płaci 18 zł, opiekun grupy wchodzi za złotówkę. 1 zł kosztuje także bilet dla osoby niepełnosprawnej, a seniorzy 70+ płacą 5 zł (z wyjątkiem dni świątecznych).

Można wykupić bilet na cały rok, co kosztuje 200 zł (bilet ulgowy 140 zł). Bilet rodzinny, dla rodziców z dwójką dzieci, jest w cenie 70 zł, Krakowska Karta Rodzinna 3+ upoważnia do zakupu biletów w cenie 11 zł (normalny) i 9 zł (ulgowy). Po 1 listopada aż do końca marca bilety są tańsze – normalny jest za 18 zł, ulgowy i w ramach wycieczki za 10 zł. Nic nie płacą dzieci do lat trzech oraz wychowankowie Domów Dziecka.

Biletów nie trzeba rezerwować, jest za to możliwość zakupu wejściówki online, na stronie Zoo. Przed wejściem do ogrodu jest płatna toaleta, ale już na terenie zoo można korzystać z bezpłatnego WC.

Możesz też zamówić online kompleksową wycieczkę z transferem do zoo:

Zarezerwuj bilety do zoo online

 

Zoo w Krakowie – godziny otwarcia

Krakowski Ogród Zoologiczny jest otwarty codziennie, także w niedziele i święta. Do Zoo można wchodzić od godziny 9:00, zwiedzanie kończy się o 19:00, ale kasa jest czynna tylko do 18:00. Mini Zoo jest otwarte w godzinach 9:30 – 18:30.

Zoo w Krakowie – czy warto?

W krakowskim zoo byliśmy w czerwcu 2021 roku i jest to naszym zdaniem miejsce godne polecenia. Nie jest to ogród aż tak rozległy jak w Poznaniu, ale wciąż jest tu co oglądać – w krakowskim Zoo żyje wiele zwierząt zagrożonych wyginięciem, jak panda mała, pantera śnieżna, tygrys amurski, lemury wari. Zoo w Krakowie jest dużo lepiej utrzymane niż zoo w Chorzowie, alejki są czyste, bez obaw można tu zabrać bardzo małe dzieci. Dużą atrakcją jest Żyrafiarnia, w której mieszka jedna żyrafa siatkowana i dwie żyrafy Rothschilda.

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments