Zamek w Bobolicach – atrakcje, cennik, godziny otwarcia

27 marca 2022
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Zamek w Bobolicach to jedna z budowli tworzących system Orlich Gniazd, wybudowanych w średniowieczu do obrony granic Królestwa Polskiego. Leży na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na stromej skale. Jakich atrakcji można się spodziewać odwiedzając to miejsce?

Zamek w Bobolicach – atrakcje

Zamek wzniesiono w połowie XIV wieku, jako warownię strzegącą Małopolskę przed śląskimi najazdami. Podczas wojen szwedzkich zamek został poważnie uszkodzony i jego mieszkańcy zdecydowali się na opuszczenie swojej siedziby, przez co słynna warownia zaczęła popadać w ruinę. Kilkukrotnie próbowano zamek odbudować, ale poważne prace na większą skalę przeprowadzono dopiero w ubiegłym wieku, staraniem obecnych właścicieli. Przed rekonstrukcją po dawnym zamku były jedynie ruiny, teraz jest to dwukondygnacyjny obiekt z cylindryczną basztą, z mostem zwodzonym i wapiennymi blankami.

Zamek w Bobolicach – cennik

Obecnie zamek w Bobolicach pełni rolę luksusowego hotelu, ale istnieje także możliwość jego zwiedzania. Bilet normalny kosztuje 15 zł, ulgowy 10 zł. Wejście na Błonia Zamkowe kosztują 7 zł lub 5 zł, jeśli bilet jest ulgowy. Do zniżki uprawnia wiek poniżej 18 lat oraz legitymacja studencka (do 25 lat), status emeryta lub rencisty, posiadanie karty dużej rodziny.

Zamek w Bobolicach – godziny otwarcia

Zamek jest otwarty dla zwiedzających codziennie, od godziny 10:00 do 18:00. Rezerwacji można dokonać mailowo lub telefonicznie. Istnieje także możliwość zarezerwowania zamku na sesję ślubną – terminy oraz opłaty ustalane są z obsługą obiektu.

Zamek w Bobolicach – czy warto?

Dzięki niedawnej przebudowie zamek w Bobolicach całkowicie zmienił swoje oblicze. Byliśmy tam w czerwcu 2021 roku i było to całkiem inne wrażenie niż oglądanie samych ruin, jakie jeszcze kilkanaście lat temu były dostępne dla turystów. Obecnie dla zwiedzających udostępnione są niższe kondygnacje z zamkowymi komnatami, a w baszcie urządzono małe muzeum, z wystawą przedmiotów, jakie udało się wykopać podczas renowacji warowni.

Naszym punktem wypadowym był hotel Villa Verde w Zawierciu. W okolicy zwiedzaliśmy również Ojcowski Park Narodowy, a w tym Bramę KrakowskąGrotę ŁokietkaIgłę DeotymyMaczugę HerkulesaZamek OjcówZamek Pieskowa Skała

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments