Zakaz wywieszania prania w Rzymie

21 sierpnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Rzym to bez wątpienia jedno z najciekawszych turystycznie miejsce na świecie. Stolica Włoch jest oblegana przez turystów bez względu na porę roku. Władze miasta wprowadziły kolejny ciekawy przepis – w trosce m.in. o turystów. 

W Rzymie wprowadzony został zakaz wywieszania prania na oknach oraz podlewania roślin na balkonach. W czym tkwi problem? Otóż przechodnie skarżyli się na to, że kapie na nich woda z wszechobecnych balkonów. Zgodnie z rozporządzeniem zabronione jest wywieszanie prania w oknach, które są widoczne z ulicy lub z placu. Zakaz ten nie obejmuje balkonów, a jedynie pranie wywieszane na sznurkach w oknach. W regulaminie znajduje się również informacja, że należy uważać podczas podlewania roślin znajdujących się na balkonie, aby nie doprowadzić do kapania wody na ulicę i na przechodniów.

Kolejna ważna zmiana, to jakiej doszło w ostatnim czasie, to zakaz siadania na schodach hiszpańskich, które stanowią jeden obleganych zabytków w Rzymie. Szkoda jednak, że miasto na dobre nie zajęło się rozwiązaniem problemu opłat takich jak coperto, o którym pisaliśmy w relacji „Rzym na własną rękę„. Choć wielu twierdzi, że coperto jest zakazane, to w dalszym ciągu turyści je płacą, a przynajmniej płacili. Czy w ostatnich tygodniach zdarzyło się Wam, że musieliście zapłacić tę opłatę za nakrycie stołu? My byliśmy w Rzymie w październiku 2018 roku i płaciliśmy serviso. Inni turyści zgłaszali, że naliczano im coperto.

Co myślicie o zakazie wywieszania prania na sznurkach? Widzielibyście ten przepis w polskich miastach? Kara za złamanie powyższych przepisów wynosi 100 euro.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments