Walencja

20 kwietnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Walencja to prawdziwa perła Hiszpanii. Piękne miasto z bogatą historią, wyśmienitym położeniem i wielkimi tradycjami. Jest trzecim pod względem wielkości miastem w Hiszpanii, co świadczy, że przyciąga nie tylko turystów, ale także lokalna społeczność jest z nim bardzo związana. Walencja to obowiązkowy przystanek podczas objazdowego zwiedzania Półwyspu Iberyjskiego lub doskonały wybór na spędzenie całego urlopu. Atrakcji z pewnością nie zabraknie!

Atrakcje w Walencji

Zwiedzanie Walencji warto rozpocząć od Katedry La Seu, wnozosznej przez wieki na miejscu ówczesnego meczetu. Wykończona w stylu gotyckim zachwyca głównie wysoką na 70 metrów dzwonnicą Miguelete, która jest niekwestionowanym symbolem miasta. Warto zwrócić uwagę na Kaplicę Świętego Kielicha (Capillo del Santo Cáliz) z XIV wieku – jeden z najstarszych elementów kościoła z gwieździstym sklepieniem oraz dzieło nieznanego malarza przedstawiające niebo z 12 apostołami i koronacją Matki Bożej. Najważniejszym elementem kaplicy jest relikwia Świętego Kielicha (święty graal) z I w. n.e.. Katedra w Walencji jakiś czas temu została wpisana na listę światowego dziedzictw UNESCO.

Kolejny na trasie zwiedzania może być przepiękny Pałac Markiza de Dos Aguas (Palacio del Marqués de Dos Aguas) oraz pobliskie Muzeum Sztuk Pięknych (Museo de Bellas Artes de Valencia z pracami El Greco, Francisca Goya, Diega Velázqueza oraz Bartolomé Estebana Murilla.
Godnym uwagi miejscem jest Miasto Sztuki i Nauki – ogromny kompleks futurystycznej architektury przedstawiony jako nowoczesne miasteczko. Jest tam między innymi największe oceanarium w Europie, w którym zobaczyć można pingwiny, delfiny, koniki morskie, ogromne żółwie i setki innych gatunków wodnych zwierząt. z 500 różnych gatunków świata. Fanów naukowych ciekawostek zaprasza w pełni interaktywne Muzeum Nauki Księcia Filipa. Melomani najlepiej odnajdą się w Walencji w Pałacu Sztuk im. Królowej Sofii (El Palau de les Arts Reina Sofía), gdzie codziennie odbywają się koncertów muzyki poważnej, czasem również rozrywkowej oraz liczne przedstawienia baletowe i opery.

Warto wybrać się także do miejscowego ogrodu zoologicznego oraz koniecznie należy odwiedzić Mercado Central – lokalny rynek z dużym wyborem regionalnych produktów. Jest tam blisko 1000 straganów, na których kupić można świeże warzywa, owoce, sery, tapas, wyroby cukierniczne oraz owoce morza. Zwiedzanie zakończyć można błogim odpoczynkiem na plaży. Walencja bowiem posiada kilka pięknych plaż, gdzie wypoczniemy w pełnym słońcu, na leżaku pod palmami czy w jednej z nadmorskich restauracji przy kielszki wina.

Informacje praktyczne:
-Waluta: waluta obowiązującą w Hiszpanii jest euro.
-Plaże: leżaki i parasole na plaży sa płatne 10 euro rano/cały dzień oraz 7 euro po godz. 14:00/cały dzień.
Lot do Hiszpanii: Walencja ma swoje lotnisko, więc podróż do niej odbywa się bez przesiadek na inne środki transportu. Lot z Polski do Walencji trwa około 4 godziny.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments