Vinaros

14 kwietnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Vinaros to miejscowość nad Morzem Śródziemnym, należąca do regionu Walencji u ujścia rzek Cenia i Cervol. Otoczona wieloma pięknymi miejscowościami sprawia, że może być zarówno świetnym miejscem na wakacje, jak i bazą wypadową do zwiedzania wybrzeża Hiszpanii.

Atrakcje turystyczne Vinaros

Część Hiszpanii, w której znajduje się Vinaros jest znana z częstych i hucznych obchodów rozmaitych świąt. Wiele osób dociera w ten zakątek właśnie w okresach wydarzeń kulturalnych, a pomija malownicze Vinaros, jako docelowe miejsce swojej podróży.
Istotnie przykładowo Karnawał Vinaroz należy do jednych z największych i przeprowadzanych z największym rozmachem na całym hiszpańskim wybrzeżu. Warto do Vinaros zawitać także zimą, gdy organizowane są tutaj obchody dnia św. Sebastiana, który jest patronem miasta. Latem zaś organizuje się festiwale regionalnych wyrobów, np. w sierpniu obchodzony jest Langusta Festival (nazwa miejscowości tłumaczona jest jako „ziemia langust”), a w lipcu odbywa się Virgen del Carmen – festiwal ku czci patrona osób pracujących na morzu, kiedy to można spróbować niemal wszystkich gatunków poławianych na wybrzeżu Morza Śródziemnego ryb i owoców morza.
To niewielkie miasteczko oferuje jednak znacznie więcej niż wydarzenia wymienione powyżej.
Warto udać się na tutejszą arenę korridy, gdzie odbywają się po dzień dzisiejszy walki byków. W centrum Vinaros oglądać można tradycyjne budowle wokół Placu św. Augustyna, jak i bardziej awangardowe budynki w okolicach San Telmo.
W bezpośrednim sąsiedztwie Vinaros znajudje się park delty rzeki Ebro. To przede wszystkim przepiękne krajobrazy z polami ryżowymi, nadmorskimi mokradłami oraz niezwykłą florą i niespotykanym nigdzie indziej ptactwem. W parku są również pokaźne ruchome wydmy, podobne do tych w Słowińskim Parku Narodowym. Polecana przez miejscową ludność jest także wyprawa łodzią na pobliskie małe wyspy Columbretes. Vinaros z pewnością może też zapewnić doskonałe warunki na wakacje dla typowych plażowiczów. Plaże są tutaj piaszczyste, zejście do morza łagodne, woda ciepła, a klimatyczne zatoczki zachęcają do błogiego leniuchowania. Można w nich również spędzać dni i noce na wędkowaniu, które jest tutaj dość popularne. Vinaros spodoba się także osobom, lubiącym przejażdżki kajakiem czy długie spacery. Pieszych tras i ścieżek jest tutaj co nie miara – ze wszystkich roztaczają się piękne widok na morze. Piękna pogodna – zapewniona! W letnim sezonie turystycznym jest bardzo słonecznie, a delikatny wiatr od morza sprawia, że nie czuć wysokich temperatur.

Kuchnia Hiszpanii

Vinaros do wyśmienita destynacja, jeśli jesteśmy nastawieni na zasmakowanie lokalnych przysmaków i poznanie tradycyjnej hiszpańskiej kuchni. Kucharze czerpią inspiracje w lokalnie poławianych owocach morza i świetnie przyrządzają warzywa. Warto spróbować krewetek, tapas i grillowanych warzyw z sosami. Świeże ryby i owoce morza można zakupić codziennie rano na targu.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments