Velez-Malaga

21 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Urlop na Costa del Sol to doskonały pomysł na udane wakacje w Hiszpanii. Słoneczne Wybrzeże kusi licznymi atrakcjami i fantastyczną pogoda, nic więc dziwnego, że jest to chętnie odwiedzany region Hiszpanii. Jednym ze znajdujących się tu kurortów jest Velez-Malaga.

Velez-Malaga to miasto liczące ok. 80 tys. mieszkańców. Jest nie tylko ważnym ośrodkiem turystycznym, ale również liczącym się portem rybackim. Leży w prowincji Malaga. Ile się leci do Hiszpanii w te strony? To zależy od paru czynników, aczkolwiek średni czas podróży samolotem z Polski do Malagi wynosi ok. 4 godziny. Tam natomiast można się przesiąść w autobus jadący do Velez-Malagi.

Ceny w Velez-Maladze

Jednostką monetarną Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,24 zł – kurs z dnia 21 stycznia 2020 r.), więc nie ma tu dylematów odnośnie tego, jaką walutę zabrać do Hiszpanii. Euro jest powszechnie dostępne w polskich kantorach i bankach, więc bez problemu zaopatrzymy się w odpowiednią ilość pieniędzy. Pod względem cen Hiszpania jest droższa niż Polska – lepiej być przygotowanym na większe wydatki. Jakie pamiątki z Hiszpanii nabyć w Velez-Maladze? Warto zainteresować się m.in. tradycyjnymi strojami do flamenco, hiszpańskimi wachlarzami, lokalnymi winami, oliwkami i oliwami z oliwek, miodami, dżemami itp. turyści chętnie kupują też drobiazgi w postaci kubków czy magnesów na lodówkę.

Zabytki w Velez-Maladze

Velez-Malaga uchodzi za jedno najpiękniejszych i najciekawszych miast w Andaluzji. Zobaczyć tu można m.in.:

– pozostałości zamku Maurów z XIII w. znajdujące się na wzgórzu nad miastem,

– XV-wieczny kościół Santa Maria la Mayor,

– klasztor karmelitów z 1699 r.,

– kościół Nuestra Senora de la Encarnación,

– kościół San Juan Bautista,

– kościół St. Francis,

– Casa Cervanes – dom, w którym mieszkał Miguel de Cervantes,

– pałac Markiza zbudowany w latach 1610-1616 oraz inne budowle z XVI i XVII w. w starej części miasta,

– Muzeum Wielkiego Tygodnia mieszczące się w kościele Santa Maria Maggiore,

– przybrzeżne wieże strażnicze,

– pozostałości dawnych murów miejskich, w tym Brama Królewska i Brama Antequera,

– Centrum Sztuki Współczesnej poświęcone twórczości Francisco Hernandeza.

Plaże w Velez-Maladze

Velez-Malaga ma 25 km linii brzegowej. Znajduje się tu kilka plaż. Najbliżej centrum położona jest plaża Torre del Mar, gdzie chętnie przebywają rodziny z dziećmi. Plaża dysponuje wszelakimi udogodnieniami. Nieco dalej zlokalizowana jest Playa de Algarrobo – piaszczysta plaża o łagodnym zejściu do morza również idealna dla rodzin z dziećmi, ale także dla tych osób, które chcą odpocząć od tłumów i zgiełku. Warto też polecić uroczą plażę Playa de la Mezquitilla o skalistym podłożu.

Aktywny wypoczynek w Velez-Maladze

Velez-Malaga to świetne miejsce na urlop nie tylko dla miłośników plażowania i zwiedzania, lecz i dla tych, co preferują aktywny wypoczynek. Podobnie jak na całym Costa del Sol, tak i tutaj można uprawiać rozmaite sporty wodne jak windsurfing, kitesurfing, kajakarstwo, żeglarstwo, nurkowanie czy jazdę na nartach wodnych. Warto ponadto wybrać się na wycieczkę pieszą lub rowerową po mieście i okolicy. Należy przy tej sposobności przypomnieć, iż na Słonecznym Wybrzeżu nie brakuje pól golfowych.

Pogoda w Velez-Maladze

Kiedy lecieć do Hiszpanii na urlop w Velez-Maladze? Miasto leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, co czyni je atrakcyjnym miejscem na urlop przez cały rok. Jeśli chodzi o pogodę, Velez-Malaga najlepszymi warunkami do wypoczynku może się poszczycić w sezonie zaczynającym się w maju i kończącym w październiku. Jego kulminacja przypada na lipiec i sierpień, kiedy jest tu najgoręcej – średnio 30 st. C. Zimy są o wiele przyjemniejsze niż w Polsce – termometry pokazują kilkanaście stopni na plusie. Co zabrać na wakacje w Velez-Maladze? Odpowiednia odzież, wygodne buty, kosmetyki chroniące przed słońcem, dokumenty i pieniądze – to najważniejsze rzeczy. Z uwagi na wysokie koszty opieki medycznej w Hiszpanii przyda się także ubezpieczenie zdrowotne.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments