Tossa de Mar

19 grudnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Costa Brava to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów Hiszpanii. Dzikie Wybrzeże słynie z dużych walorów turystycznych – w tym z wielu popularnych kurortów, takich jak np. Tossa de Mar.

Tossa de Mar to nieduża miejscowość (niespełna 6 tys. mieszkańców) na Costa Brava, oddalona o ok. 103 km na północ od Barcelony. Aby się tu dostać, najlepiej polecieć do Barcelony (lot do Hiszpanii trwa ok. 3 godziny), a następnie wsiąść w pociąg do Blanes. Z Blanes do Tossa de Mar kursują autobusy.

Ceny w Tossa de Mar

Walutą Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,26 zł – kurs z dnia 19 grudnia 2019 r.) – przed wyjazdem do Tossa de Mar w odpowiednią ilość euro można zaopatrzyć się w polskich kantorach. Niemniej na miejscu nie będzie problemów z podjęciem gotówki z bankomatu czy opłaceniem rachunku kartą. W Hiszpanii ceny są wyższe niż w Polsce, więc podczas pobytu w Tossa de Mar trzeba się przygotować na większe wydatki. A co warto kupić w Hiszpanii w Tossa de Mar? Turyści najchętniej zaopatrują się w alkohole (wino, sangria), wędliny (szynki, kiełbasy), miody czy wyroby rękodzielnicze (plecionki, koronki itp.).

Zabytki w Tossa de Mar

Tossa de Mar uchodzi za jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Katalonii. Na uwagę zasługują tu m.in.:

– średniowieczna starówka Vila Vella otoczona murami obronnymi,

– zamek, który powstał w okresie od XII w. do XIV w.,

– Municipal Muzeum,

– wieża widokowa Can Magí z XVI w.,

– XVI-wieczna kaplica Socors,

– kościół parafialny Sant Vicenç z XVIII w.,

– szpital Sant Miquel z XVIII w.

W okolicy warto natomiast zobaczyć sanktuarium Sant Grau oraz średniowieczne osady, np. Peraladę, Peratalladę i Pals.

Plaże w Tossa de Mar

Tossa de Mar słynie z pięknych piaszczystych plaż. Główną plażą liczącą ok. 400 m długości i ok. 60 m szerokości jest Playa Gran. Turyści chętnie odwiedzają też plaże Cala Futadera, La Mar Menuda, Cala Figuera, Cala Llevadó oraz Cala Pola. W odległości ok. 3,5 km na południe od Tossa de Mar znajduje się malownicza plaża Platges de Llorell, a  na północ od miasta (ok. 5 km) zlokalizowana jest plaża Cala Giverola odznaczająca się niezwykle turkusową wodą.

Aktywny wypoczynek w Tossa de Mar

Tossa de Mar to miejscowość, gdzie wielbiciele aktywnego wypoczynku z pewnością nie będą narzekać na nudę. Istnieje tu możliwość uprawiania rozmaitych sportów wodnych, takich jak np. windsurfing, parasailing, narciarstwo wodne, żeglarstwo, kajakarstwo czy nurkowanie. Poza tym do dyspozycji turystów są boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę oraz koszykówkę, baseny i korty tenisowe. Nie brakuje ponadto tras przystosowanych do wycieczek pieszych i rowerowych. W pobliżu kurortu znajduje się natomiast 18-dołkowe pole golfowe.

Pogoda w Tossa de Mar

Na Costa Brava panuje klimat śródziemnomorski odznaczający się upalnymi latami i łagodnymi, krótkimi zimami. W Tossa de Mar lipiec i sierpień to miesiące, kiedy panują najwyższe temperatury, Hiszpania jest wtedy tłumnie odwiedzana przez miłośników kąpieli słonecznych i morskich. Kiedy jechać do Hiszpanii do Tossa de Mar? Najbardziej tłoczno jest tu w sezonie trwającym od maja do października, ale aura sprzyja odwiedzaniu tej miejscowości także i w pozostałych miesiącach. Oczywiście wszystko zależy od celu wyjazdu – trzeba się właściwie przygotować do pobytu w Hiszpanii. Co zabrać do Tossa de Mar? Najważniejsze są pieniądze i dokumenty, a także odzież adekwatna do pory roku. Przydadzą się też kosmetyki chroniące przed słońcem i ubezpieczenie zdrowotne.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments