Torrox

21 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Korzystny klimat, świetna infrastruktura turystyczna, piękne plaże i wspaniałe krajobrazy – to tylko niektóre z przesłanek przemawiających na korzyść urlopu na Costa del Sol w Hiszpanii. Który kurort wybrać? Może Torrox?

Torrox to mała miejscowość (ponad 18 tys. mieszkańców) leżąca niedaleko Malagi, u podnóża Sierra de Almijara. Miejsce to upodobali sobie w szczególności turyści z Niemiec i Wielkiej Brytanii. To, ile trwa lot do Hiszpanii w te strony, zależy nade wszystko od rodzaju rejsu oraz odległości pomiędzy lotniskami, niemniej z Polski do Malagi leci się ok. 4 godziny. Po przybyciu na miejsce trzeba się przesiąść w autobus do Torrox.

Ceny w Torrox

Walutą w Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,24 zł – kurs z dnia 21 stycznia 2020 r.). z dostępem do tej waluty w polskich bankach i kantorach nie ma problemu. W Hiszpanii funkcjonuje rozbudowana sieć bankomatów, więc w razie potrzeby można wypłacić pieniądze z bankomatu. Poza tym powszechnie akceptowane są płatności kartami. Ceny w Hiszpanii są wyższe niż w Polsce, co koniecznie trzeba mieć na względzie, przygotowując się do wyjazdu do Torrox. Co przywieźć z Hiszpanii z urlopu w Torrox? Każdy znajdzie coś dla siebie. Największą popularnością cieszą się m.in. kubki, magnesy na lodówkę, tradycyjne suknie do flamenco, wachlarze, wina, szynki, kiełbasy, miody, oliwy z oliwek i oliwki. Ponadto turyści chętnie kupują biżuterię i wyroby ceramiczne.

Zabytki w Torrox

Port w Torrox dawniej był punktem przeładunku jedwabiu, miasto miało więc niemałe znaczenie strategiczne. Obecnie można tutaj zobaczyć m.in.:

– ruiny rzymskich łaźni i nekropolii,

– barokowy kościół La Iglesia de Nuestra Senora de la Senroa de La Encarnación z XV w.,

– kościół La Iglesia de San Roque z XV w.,

– klasztor El Convento de Nuestra Senora de Las Nievues założony w XVI w.,

– latarnia morska Faro de Torrox oddana do użytku w 1864 r..

Z okolicznych atrakcji warto natomiast uwzględnić m.in. Malagę, zamek Sohail, białe miasteczka Setenil czy Castellar de la Frontera, Kordobę, Park Narodowy Coto Donana, Muzeum Miniatur w Mijas Costa etc.

Plaże w Torrox

W Torrox znajduje się kilka plaż, przy czym największą popularnością cieszą się:

– Ferrara Playa – oznaczona Błękitną Flagą plaża o długości 1 km i szerokości 30 m,

– Playa de El Morche – piaszczysta plaża mierząca 1,2 km długości i 40 m szerokości, również wyróżniona Błękitną Flagą,

– Playa de El Penoncillo o długości 1,4 km i 20 m szerokości, jest częściowo zurbanizowana,

– Playa de Calaceite – piaszczysto-kamienista plaża o długości 400 m i szerokości 20 m,

– Playa de Vilches licząca 120 m na długość i 20 m na szerokość.

Aktywny wypoczynek w Torrox

W Torrox, podobnie jak na całym Costa del Sol, panują idealne warunki do uprawiania wielu sportów wodnych, np. windsurfingu, kitesurfingu, żeglarstwa, kajakarstwa czy jazdy na nartach wodnych. W okolicy można uprawiać wspinaczkę skalną oraz skorzystać z bogatej oferty klubów golfowych (Costa del Sol to istny raj dla miłośników golfa). Warto również wybrać się na spacer bądź wycieczkę rowerową lub konną.

Pogoda w Torrox

W Torrox panuje typowy klimat śródziemnomorski. Lipiec i sierpień w Torrox to najgorętsze miesiące – temperatury dochodzą nawet do 35 st. C. Wtedy też turyści najchętniej przyjeżdżają do Torrox. Pogoda od maja do końca września sprzyja plażowaniu i kąpielom w morzu. Zimą też jest tu ciepło – termometry pokazują średnio 14-16 st. C, aura jest zatem znacznie korzystniejsza niż w Polsce. Co zabrać do Hiszpanii na letni urlop w Torrox? W walizce nie może zabraknąć odpowiedniej odzieży, kapelusza i okularów przeciwsłonecznych oraz kosmetyków chroniących przed słońcem. Nie wolno poza tym zapomnieć o pieniądzach, ważnych dokumentach i ubezpieczeniu zdrowotnym.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments