Torremolinos

21 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Gdzie wybrać się na urlop do Hiszpanii? Propozycji jest sporo – w tym Costa del Sol, jeden z najważniejszych regionów turystycznych. Do grona najpopularniejszych kurortów położonych na Słonecznym Wybrzeżu należy Torremolinos.

Liczące ok. 69 tys. mieszkańców Torremolinos to miejscowość oddalona o ok. 11 km na zachód od Malagi. Dawniej była to uboga wioska rybacka. Turystyka zaczęła się tu rozwijać w latach 50-tych XX w. Obecnie jest to bardzo znany kurort cieszący się ogromną popularnością zwłaszcza wśród turystów brytyjskich, irlandzkich i skandynawskich. Lot do Hiszpanii z Polski w te strony trwa ok. 4 godziny. Najlepszą opcją jest lot do Malagi, gdzie trzeba się przesiąść w autobus do Torremolinos.

Ceny w Torremolinos

W Hiszpanii walutą jest euro (1 EUR to ok. 4,24 zł – kurs z dnia 21 stycznia 2020 r.). W polskich kantorach bez problemu zaopatrzymy się w odpowiednią ilość tej waluty. Poza tym w Hiszpanii funkcjonuje świetnie rozbudowana sieć bankomatów i powszechnie akceptowane są płatności kartą. W Hiszpanii ceny są wyższe niż w Polsce, więc podczas urlopu w Torremolinos czekają nas większe wydatki – zwłaszcza że jest to znany kurort. Co warto kupić w Hiszpanii w ramach pamiątki z Torremolinos? Magnesy na lodówkę, kubki, stroje do flamenco, hiszpańskie wina, szynki i kiełbasy, oliwki i wyprodukowane z nich oliwy, dżemy czy słodycze – to turyści kupują najchętniej.

Zabytki w Torremolinos

Będąc w Torremolinos, warto odwiedzić dzielnicę La Carihuela odznaczającą się typowo hiszpańskim charakterem. Znajdują się tu stare posiadłości i domki rybackie. Nie lada atrakcję stanowi też duży park wodny. W okolicy warto natomiast zobaczyć pustelnię św. Michała, wieżę Pimental, zamek Colomares w Benalmadenie, arenę walk byków w Mijas Costa, sanktuarium Santuario de la Virgen de la Penaoraz oraz Malagę.

Plaże w Torremolinos

W Torremolinos znajduje się kilka plaż rozciągających się na łącznej długości 8 km:

– Playa Los Alamos o długości 1,5 km i szerokości 60 m, przyjazna dla rodzin z dziećmi,

– Playa Playamar – piaszczysta plaża miejska licząca 1 km długości i 50 m szerokości,

– Playa El Bojandillo – piaszczysta plaża o długości 1,1 km i szerokości 40 m,

– Playa La Carihuela – najpopularniejsza plaża w mieście, z pięknymi widokami na morze i ciekawe formacje skalne; mierzy 2,1 km długości i 40 m szerokości,

– Playa Montemar,

– Playa El Saltillo.

Aktywny wypoczynek w Torremolinos

W Torremolinos panują znakomite warunki do uprawiania wielu sportów wodnych takich jak windsurfing, kajakarstwo, jazda na nartach wodnych, nurkowanie czy żeglarstwo. Poza tym można zafundować sobie lot spadochronem. Na obrzeżach miasta znajduje się kompleks sportowy będący jednym z najlepszych tego typu obiektów w całej Europie. Ponadto w Torremolinos istnieje kilka kortów do tenisa i badmintona, jest także boisko do piłki nożnej i wiele tras rowerowych. W pobliżu miasta zlokalizowanych jest kilka pół golfowych.

Pogoda w Torremolinos

Kiedy jechać do Hiszpanii na urlop w Torremolinos? Dobra wiadomość jest taka, że miasto cieszy się jednym z najlepszych klimatów w Europie. Lata są tu długie i suche, a zimy łagodne z okazjonalnymi, choć obfitymi, opadami deszczu. Temperatury w Torremolinos najwyższe są w lipcu i sierpniu – przeciętnie oscylują wokół 30 st. C. W Torremolinos można czasami zaobserwować interesujące zjawisko, jakim jest morska mgła. W zależności od terminu wyjazdu należy dobrze się przygotować do wyjazdu do Hiszpanii. Co zabrać do Torremolinos? Latem nieodzowne są przewiewna odzież, wygodne buty i kosmetyki przeciwsłoneczne. Nie wolno też zapomnieć o pieniądzach, dokumentach i ubezpieczeniu zdrowotnym.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments