Torredembarra

20 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Costa Dorada to piękne miejsce na wymarzony urlop w Hiszpanii. Osoby planujące tu wakacje mają wiele kurortów do wyboru – wśród nich znajduje się Torredembarra.

Torredembarra to nieduże letnisko (niespełna 16 tys. mieszkańców) położone na Costa Dorada, w prowincji Tarragona. Lot do Hiszpanii z Polski w te strony trwa przeciętnie ok. 3 godziny. Najlepiej polecieć do Reus, skąd do Torredembarry nie jest daleko – wystarczy wsiąść w odpowiedni autobus.

Ceny w Torredembarze

Walutą w Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,23 zł – kurs z dnia 20 stycznia 2020 r.), w związku z czym zabranie do Torredembarry tej właśnie waluty jest najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście w razie czego nie będzie kłopotu z podjęciem gotówki z bankomatu. Poza tym w Hiszpanii powszechnie akceptowane są płatności kartą. Torredembarra nie jest tak obleganym kurortem jak Salou czy Tarragona, więc jest tu trochę taniej. Nie zmienia to jednak faktu, że w Hiszpanii ceny są wyższe niż w Polsce. A co warto kupić w Hiszpanii podczas pobytu w Torredembarze? Hiszpańskie alkohole (ze wskazaniem na wina), oliwa z oliwek, szynki, kiła basa, biżuteria, wachlarze, magnesy na lodówkę, ceramika i plecionki – to najchętniej kupowane pamiątki.

Zabytki w Torredembarze

Wizytówką Torredembarry jest zamek z połowy XVI w. zlokalizowany w starej części miasta. Na uwagę zasługują również:

– wieża miejska pochodząca prawdopodobnie z XII lub XIII w.,

– bramy Padrines i La Bassa będące pozostałością po dawnych murach otaczających miasto,

– kościół Sant Pere, w którym podziwiać można barokowe organy z 1705 r.,

– budynek Cal Checo,

– latarnia morska zbudowana w XX w.

Podczas pobytu w Torredembarze warto urządzić sobie wycieczkę do Salou, Tarragony czy Barcelony. Niedaleko znajduje się Port Aventura – jeden z najlepszych parków rozrywki w Hiszpanii.

Plaże w Torredembarze

Torredembarra to jedno z niewielu miejsc w całej Katalonii, które nadal posiadają naturalną plażę. Tą plażą jest El Muntanyans z wydmami oraz laguną ze słoną wodą.

Aktywny wypoczynek w Torredembarze

W Torredembarze, podobnie zresztą jak na całym Costa Brava, miłośnicy aktywnego wypoczynku narzekać nie będą. Przede wszystkim są tu świetne warunki do uprawiania wielu sportów wodnych, np. windsurfingu, kajakarstwa, żeglarstwa, nurkowania czy jazdy na nartach wodnych. Jeśli natomiast chodzi o dyscypliny naziemne, to można pograć w siatkówkę (zwłaszcza plażową) czy piłkę nożna. Dobrym pomysłem na aktywne spędzenie czasu jest także spacer lub wycieczka rowerowa.

Pogoda w Torredembarze

Kiedy jechać do Hiszpanii na urlop w Torredembarze? Torredembarra leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego charakteryzującego się upalnymi latami i krótkimi, łagodnymi zimami. Temperatury w Torredembarze najwyższe są w lipcu i sierpniu – dochodzą do 35 st. C. W tych miesiącach na Costa Dorada jest najwięcej turystów, aczkolwiek sezon zaczyna się już w maju. W zimie termometry pokazują tu kilkanaście stopni – jest więc o wiele cieplej aniżeli w Polsce. Warto odpowiednio przygotować się do wczasów w Hiszpanii. Co zabrać do Torredembarry? Wszystko zależy od tego, kiedy się tam wybieramy. Jeśli latem, to w naszym bagażu nie może zabraknąć przewiewnej odzieży, wygodnego obuwia oraz kosmetyków chroniących przed słońcem (można je co prawda kupić w Hiszpanii, ale są dużo droższe niż u nas). Poza tym nie wolno zapomnieć o ważnych dokumentach, pieniądzach i ubezpieczeniu zdrowotnym.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments