Topoli

21 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 16 Average: 3.6]

Bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego to jeden z najpopularniejszych regionów turystycznych na Bałkanach. Nie brakuje tu zarówno dużych, jak i małych kurortów, dzięki czemu każdy może wybrać najbardziej odpowiednie dla siebie miejsce na urlop. Dla osób szukających spokoju jedną z propozycji jest Topoli.

Topoli to mała wioska w północno-wschodniej Bułgarii leżąca w gminie Warna. Jest tu kilka kompleksów hotelowych, gdzie można wykupić noclegi w atrakcyjnych cenach. Jak się tu najszybciej dostać z Polski? Najlepiej samolotem do Warny (lot do Bułgarii w te strony zajmuje ok. 2 godzin), a stamtąd autobusem do Topoli.

Ceny w Topoli

Ceny w Topoli można porównać do ogólnych cen w Bułgarii, aczkolwiek w sezonie trwającym od końca maja do początku października jest taniej niż np. w Złotych Piaskach, co oczywiście liczy się na plus. Jeśli ktoś się zastanawia, jaką walutę zabrać do Bułgarii, to najodpowiedniejszą opcją jest euro – na miejscu kupimy za nie lewy (1 BGN to ok. 2,15 zł – stan na dzień 21 marca 2018).

Zabytki w Topoli

Przyjemne dla oka widoki są tym, co warto zobaczyć w Topoli. Aby coś zwiedzić, trzeba udać się na wycieczkę – pytanie tylko dokąd i co jest ciekawego w okolicy? Przede wszystkim godna uwagi jest Warna, gdzie znajduje się sporo interesujących zabytków. Inną propozycją jest oddalony o ok. 42 km od Warny Bałczik z okazałym Pałacem Królowej Marii i przylegającym do niego ogrodem.

Plaże w Topoli

Plaża w Topoli jest czysta i zadbana, pokryta drobnym, jasnym piaskiem. W pobliżu funkcjonują wypożyczalnie sprzętu plażowego i sportowego. Jeżeli znudzi się nam plażowanie, możemy spróbować swych sił w sportach wodnych.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments