Święty Włas

12 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 43 Average: 4]

Wczasy w Bułgarii powracają w wielkim stylu do łask. Ten piękny kraj na Bałkanach oferuje mnóstwo wspaniałych atrakcji w przystępnych cenach – w przeciągu kilkunastu ostatnich lat tutejsza turystyka bardzo zmieniła swoje oblicze. Do grona modnych kurortów na wybrzeżu Morza Czarnego należy Święty Włas.

Święty Włas – często spotykana jest też pisownia Sveti Vlas – to nieduże miasteczko leżące w obwodzie Burgas u podnóża południowych stoków Gór Bałkańskich. Dla wielu osób to znakomita alternatywa dla zatłoczonego, oddalonego o ok. 4 km Słonecznego Brzegu. Turystyczna infrastruktura jest tutaj dobrze rozwinięta – składają się na nią liczne lokale, hotele, luksusowe apartamenty, kasyna, port jachtowy Marina Dinevi itp. Wciąż jednak realizowane są nowe inwestycje. W sezonie zaczynającym się w maju i kończącym wraz z początkiem października przybywa tu najwięcej gości z Polski z i nie tylko – jeśli ktoś woli bardziej kameralną atmosferę, niech wybierze się na wakacje w kwietniu.

Ceny w Świętym Włazie

Ceny, jakie obowiązują w miejscowości Święty Włas są podobne do ogólnych cen w Bułgarii. To, ile pieniędzy ze sobą zabrać, zależy od planowanych wydatków. W każdym razie przywieźmy z Polski euro, które już na miejscu wymienimy na walutę Bułgarii – jest nią lewa (1 BGN to ok. 2,14 zł – stan na dzień 12 marca 2018). W nadmorskich kurortach kantorów nie brakuje, nie będzie zatem kłopotów ze zrealizowaniem stosownej transakcji.

Zabytki w Świętym Włazie

Czy jest coś, co warto zobaczyć w letnisku Święty Włas? Pomimo tego, iż historia tej miejscowości sięga czasów starożytnych, nie ma tu zabytkowych obiektów. Jeżeli zatem chcielibyśmy coś zwiedzić, musimy udać się gdzie indziej. A co jest ciekawego w okolicy? Z pewnością godne uwagi są inne kurorty – Słoneczny Brzeg, Burgas, Nesebyr czy Obzor etc.  Interesującą formą wypoczynku jest także wyprawa jednym ze szlaków krajoznawczych znajdujących się na chronionym obszarze Ortoto – „Majestatyczne Bałkany”, „Cote d’Azure” czy „Tysiącletnia historia”.

Plaże w Świętym Włazie

Święty Włas słynie z pięknych plaży: centralnej liczącej na długość ok. 1 km, południowej i przy wspomnianym wcześniej porcie jachtowym. Są one wyróżnione Błękitną Flagą, co świadczy o tym, że spełniają najwyższe standardy ekologiczne.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments