Święty Konstantyn i Święta Helena

21 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 12 Average: 4.1]

Gdzie spędzić urlop w Bułgarii? Jako kierunek turystyczny kraj ten powrócił do łask w wielkim stylu, co w pewnym stopniu jest efektem mody na Bałkany. Na wybrzeżu Morza Czarnego nie sposób się nudzić, a spośród wielu kurortów każdy wybierze miejsce, które sprosta jego oczekiwaniom w zakresie wypoczynku. Czy warto odwiedzić miejscowość Święty Konstantyn i Święta Helena?

Święty Konstantyn i Święta Helena – stosowana jest też pisownia Sweti Konstantin i Sweta Elena – leży w odległości ok. 10 km od Warny (administracyjnie to część gminy Warna), lot do Bułgarii w te strony trwa ok. 2 godzin. Jest to najstarsze uzdrowisko nad Morzem Czarnym dysponujące świetnie rozbudowaną infrastrukturą.

Ceny w Świętym Konstantynie i Świętej Helenie

Osoby wybierające się do Świętego Konstantyna i Świętej Heleny często zastanawiają się, ile pieniędzy zabrać do Bułgarii? To bardzo indywidualna sprawa, ponieważ wszystko zależy od planowanych przez nas wydatków. W każdym razie zaopatrzmy się w Polsce w odpowiednią ilość euro, które już na miejscu wymienimy na walutę Bułgarii – jest nią lewa (1 BGN to ok. 2,15 zł – stan na dzień 21 marca 2018). W razie czego problemem nie będzie wypłata pieniędzy z bankomatu czy opłacenie rachunku w sklepie lub restauracji kartą.

Zabytki w Świętym Konstantynie i Świętej Helenie

Monaster Świętych Konstantyna i Heleny – to jest coś, co warto zobaczyć w Świętym Konstantynie i Świętej Helenie (jest opcja noclegu). Jest to prawosławny klasztor męski, który powstał prawdopodobnie w XIII w. lub XIV w. Na początku XX w. został zamknięty – jedynie cerkiew działała do lat 50-tych. Niemniej w 1992 r. monaster doczekał się reaktywacji przez Bułgarski Kościół Prawosławny.

A co jest ciekawego w okolicy? Można wybrać się na wycieczki objazdowe i zwiedzić Warnę, Złote Piaski oraz Bałczik – jest tam sporo zabytków oraz innych atrakcji.

Plaże w Świętym Konstantynie i Świętej Helenie

Plaże w Świętym Konstantynie i Świętej Helenie są spokojne, urokliwe, w większości ulokowane w niedużych zatoczkach. Pokrywa je jasny, drobny piasek, zaś zejście do morza jest łagodne. Często organizowane są tu imprezy „pod chmurką”.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments