Soma Bay

21 lutego 2018
Click to rate this post!
[Total: 9 Average: 4.6]

Egipska Riwiera Morza Czerwonego należy do najpopularniejszych na świecie miejsc na turystycznej mapie świata. Jest świetnie przystosowana do potrzeb przybywających tu licznie każdego roku gości, którzy mają do wyboru mnóstwo atrakcyjnych kurortów – w tym Soma Bay.

Soma Bay – czyli Zatoka Bay – leży na zachodnim wybrzeżu Morza Czerwonego w regionie Hurghada w odległości ok. 45 km na południe od międzynarodowego lotniska w Hurghadzie lot do Egiptu w te strony trwa ok. 3,5 godziny. Jest to nieduża miejscowość wczasowa, do której chętnie przyjeżdżają osoby pragnące odpocząć od zgiełku i tłumu. Warto przy tej sposobności nadmienić, iż  Soma Bay to znany ośrodek talassoterapii – w leczniczych zabiegach zastosowanie znajdują woda morską, algi, glinka oraz piasek.

Ceny w Soma Bay

Na jakie wydatki w Soma Bay powinniśmy się przygotować? Wszystko zależy oczywiście od atrakcji, z których zamierzamy korzystać. W każdym razie jeśli chodzi o walutę w Egipcie, to jest nią funt egipski (1 LE to ok. 0,19 zł – stan na dzień 21 luty 2018). W funty zaopatrzymy się w lokalnych kantorach i bankach – najwygodniej zrobić to po przylocie do Hurghady, na lotnisku. Z wymianą złotówek będzie kłopot, dlatego najlepiej zabrać ze sobą dolary – te zaś bez problemu kupimy w Polsce. Ogólne ceny w Egipcie pozwalają się świetnie zorientować w cenach poszczególnych towarów w Soma Bay.

Zabytki w Soma Bay

A co warto zobaczyć w Soma Bay? Zabytków tutaj co prawda nie ma, ale za to można podziwiać wspaniałe widoki. Ponadto jest to jedno z najlepszych w Egipcie miejsc do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu – warunki pogodowe idealnie sprzyjają uprawianiu tych dyscyplin. Nie da się też nie wspomnieć o rafach koralowych, które nie tylko na mapie Soma Bay, ale i na mapie Egiptu stanową istotne punkty. W Soma Bay znajdują się liczne bazy nurkowe. Oprócz tego usatysfakcjonowani będą miłośnicy golfa – mają tu bowiem do dyspozycji 18-dołkowe pole golfowe.

Co jest ciekawego w okolicy Soma Bay? Warto skorzystać z bogatej oferty wycieczek fakultatywnych i zwiedzić np. Karnak, Luksor, Abu Simbel, Kair czy Aleksandrię. Biura podróży w pakiecie tego typu imprez mają także wycieczko do Jerozolimy, pustynne safari oraz rejsy po Nilu i na Półwysep Synaj. Ceny są zróżnicowane, aczkolwiek trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu co najmniej kilkudziesięciu USD od osoby.

Plaże w Soma Bay

Piaszczyste plaże w Soma Bay zachęcają do wypoczynku. W głównej mierze są to prywatne plaże hotelowe – panujące w Egipcie temperatury zachęcają do wypoczynku na nich nie tylko w sezonie trwającym od końca maja do początku października.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments