Smocze Jaskinie (Coves del Drach)

7 lipca 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Jednym z ciekawszych miejsc na Majorce są Smocze Jaskinie tzn. Coves del Drach. Jest to atrakcja, która nie wymaga poświęcenia wiele czasu, a naprawdę robi ogromne wrażenie. Jeśli jesteś na wyspie, obojętnie czy zwiedzasz Majorkę bez biura podróży czy z nim, powinieneś odwiedzić to miejsce.

Dojazd do Smoczych Jasniki

Jeśli jesteś z BP, to po prostu zostaniesz przywieziony na parking. W przypadku, gdy zwiedzasz Majorkę na własną rękę, to możesz jechać po prostu wypożyczonym samochodem. My mieliśmy z Cala Dor około 30 minut drogi. Przede wszystkim dużym plusem tej atrakcji jest fakt, że znajduje się przy niej bardzo duży parking, tak więc nie tracicie czasu na jego szukanie. Co ważne – jest on również całkiem darmowy. My byliśmy w poniedziałek od godz. 16 i miejsca było mnóstwo – podobnie jak turystów. Adres: Ctra. de les Coves, s/n, 07680 Porto Cristo, Illes Balears, Hiszpania

Bilety możecie kupić przez internet pod tym adresem: https://www.cuevasdeldrach.com/en/venta-entradas.php. Liczba osób na daną godzinę jest ograniczona. 15 euro za dorosłego i  8 euro dla dziecka – przez internet oraz 16 euro i 9 euro przy zakupach na miejscu.

Temperatura w jaskini

Do zwiedzania jaskini nie potrzebujecie ciepłych ubrań, chociaż my zabraliśmy dla naszych dzieci bluzy. Temperatura w Smoczych Jaskiniach wynosi od 17 do 21 stop Celsjusza, a wilgotność utrzymuje się na poziomie 90-95 proc. – jest to konieczne w celu utrzymania wzrostu formacji. W jaskini znajduje się kilka jezior, z których największym jest jezioro Martel o długości 170 metrów i głębokości do 12 metrów.

Trasa zwiedzania

Czas zwiedzania jaskini wynosi około godziny, a w tym czasie pokonujecie 1200 metrów. W programie jest trwający około 10 minut koncert muzyki klasycznej, który odbywa się na sam koniec zwiedzania. Wygląda to naprawdę imponująco. Na koniec możecie się za darmo przepłynąć łódką. Uwaga: jeśli was to interesuje, to usiądźcie w lewym rogu sceny, bo z innego miejsca będziecie po prostu stać w ogromnej kolejce. Podczas zwiedzania można robić zdjęcia i filmy, ale bez użycia lampy. Trasa jest odpowiednia pod dzieci, ale kilkuletnie. Choć biuro podróży sugerowało zwiedzanie jaskimi również z wózkiem dziecięcym, to ja to całkowicie odradzam i sobie nawet tego nie wyobrażam.

Smocze Jaskinie – czy warto?

Zdecydowanie tak. Robią one ogromne wrażenie. Są one kilka razy większe niż nasza polska jaskinia niedźwiedzia. Formy naciekowe, które tam zobaczycie, wyglądają niesamowicie. Covas del Drach to właściwie zespół 4 jaskiń, które są ze sobą połączone korytarzem. Nie ma tutaj przewodnika – zostaniecie wpuszczeni do środka i idziecie przed siebie. Nie ma jak się zgubić. Na miejscu koło jaskiń znajduje się również restauracja oraz sklepiki.

Moim zdaniem obowiązkowa pozycja dla każdego turysty podczas wizyty na Majorce!

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments