Sky Tower

19 czerwca 2022
Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 4]

Najwyższym budynkiem biurowo-mieszkalnym w Polsce jest obecnie Sky Tower. Stoi on we Wrocławiu, a jego rola bynajmniej nie jest wyłącznie użytkowa. To także jedna z największych atrakcji turystycznych tego miasta – na samej górze znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Wrocławia.

Sky Tower – dlaczego warto odwiedzić?

Wrocławski Sky Tower to kompleks trzech nowoczesnych budynków. Najwyższy z nich ma aż 51 kondygnacji, a na przedostatnim jego piętrze urządzono oszklony punkt widokowy, dostępny dla zwiedzających od 2014 roku. Z tarasu widać nie tylko całe miasto, ale również pobliskie góry, by wspomnieć słynną Ślężę, Śnieżkę czy Chełmiec.

Taras jest położony około 200 metrów nad ziemią. Wjazdy na 49. piętro odbywają się co 20 minut, a w jednej grupie zwiedzających może być łącznie 15 osób. Punkt widokowy jest dostępny także dla bardzo małych dzieci.

Sky Tower – jak dojechać?

Budynek Sky Tower stoi przy ulicy Powstańców Śląskich 95, w centrum miasta, około 1,5 km od Dworca Głównego. Osoby chcące dojechać do Sky Tower komunikacją miejską mogą wybrać autobus albo tramwaj, odpowiednio linie 124,134, A albo 2, 6, 14, 17, 20, 70. Wysiąść należy na przystanku Wielka.

Sky Tower – godziny otwarcia

Punkt Widokowy w Sky Tower można odwiedzać codziennie, w godzinach:

– poniedziałek – czwartek od 9:00 do 21:00

– piątek – sobota od 9:00 do 22:00

– niedziela od 10:00 do 22:00

Ostatni wjazd na taras odbywa się na 20 minut przed zamknięciem budynku dla zwiedzających.

Sky Tower – cennik

Bilet można kupić w kasie, na parterze galerii handlowej Sky Tower, ale wygodniej jest dokonać rezerwacji online, szczególnie gdy planuje się wizytę w weekend. Dzieci do trzech lat wchodzą za darmo, dla pozostałych osób cena biletów wynosi 18 zł lub 12 zł w przypadku posiadania prawa do ulgi (dotyczy to studentów, uczniów, emerytów, rencistów oraz osób niepełnosprawnych).

Sky Tower – czy warto?

Biorąc pod uwagę wszystkie budynki w Polsce, taras w Sky Tower jest najwyżej położonym punktem widokowym. Niezależnie od pory roku czy godziny, widok z tarasu robi ogromne wrażenie, dlatego właśnie Sky Tower jest tak popularnym miejscem na sesje zdjęciowe. Po naszej wizycie w Sky Tower w styczniu tego roku możemy potwierdzić, że to obowiązkowy punkt podczas zwiedzania stolicy Dolnego Śląska, a choć każda pora jest dobra na oglądanie panoramy miasta, najładniej Wrocław wygląda wieczorem, tuż po zachodzie słońca.

W czasie tego wyjazdu zaliczyliśmy również aquapark we Wrocławiu. Kolejną ciekawostką było kolej linowa Polinka, a niesamowite wrażenia zapewniało Hydropolis. Koniecznie odwiedź afrykarium we Wrocławiu.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments