Skopelos

18 października 2018
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

Urlop w Grecji to zawsze strzał w dziesiątkę. Jest tu mnóstwo miejsc zachwycających niezwykłą urodą, dzięki czemu odpoczywać można we wspaniałym otoczeniu. Gdzie najlepiej się wybrać? Bardzo trudno odpowiedzieć na tak postawione pytanie, niemniej nie ma wątpliwości co do tego, że wakacje na Skopelos to znakomity pomysł.

Skopelos to wyspa leżąca na Morzu Egejskim, w  archipelagu Sporadów Północnych. Zajmuje powierzchnię nieco ponad 96 km kw. Najbliższej zlokalizowanymi zamieszkałymi wyspami są Skiathos na zachodzie i Alonissos na wschodzie. Stolicą Skopelos jest miasto noszące tę samą nazwę. Na wyspie nie ma lotniska, więc jeśli ktoś się zastanawia, jak dojechać na Skopelos, musi brać pod uwagę lot z przesiadką. To, ile leci się na Skopelos, zależy od paru czynników. Najlepszym rozwiązaniem jest dostać się samolotem na Skiathos – przesiadkowy lot trwa średnio 4-6 godzin (nie ma bezpośrednich rejsów z Polski). Następnie trzeba wsiąść na prom na Skopelos.

Bezpieczeństwo na Skopelos

Pobyt na Skopelos to bezpieczne wakacje. Nic poważnego nam tu nie grozi, niemniej zdarzają się kradzieże, w związku z czym należ pilnować bagażu, dokumentów i portfela. Przebywając w Grecji, warto pamiętać także o tym, że mile widziane nie są uwagi na temat kościoła prawosławnego, poza tym niezbyt tolerowane są dzikie biwaki.

Skopelos – wiza

Wyjeżdżając na Skopelos w celach turystycznych na krócej niż 90 dni, nie potrzebujemy wizy. Zabierzmy natomiast dowód osobisty i paszport – ten drugi przyda się np. przy wymianie waluty w kantorze czy banku.

Jaką walutę zabrać na Skopelos?

W kwestii tego, jaką walutę zabrać na Skopelos, najlepszą opcją jest euro (1 EUR to ok. 4,28 zł – kurs z dnia 18 października 2018 r.). W Grecji nie będziemy mieć co prawda problemu z wymianą złotówek na euro, ale z uwagi na niekorzystny kurs nie jest to zalecane – bardziej opłaca się kupić euro w Polsce. Na Skopelos ceny są wyższe niż w naszym kraju – zwłaszcza, że jest to kierunek, który upodobali sobie ludzie znani i bogaci.

Zabytki na Skopelos

Co ciekawego zobaczyć na Skopelos? Oto propozycje:

– Skopelos – stolica wyspy, gdzie znajdują się m.in. ruiny twierdzy weneckiej z XIII w., liczne kościoły, klasztor św. Regina, Muzeum Ludowe,

– kościół Agios Ioannis – tu nakręcona została scena „Mamma Mia!”, w której główni bohaterowie grani przez Pierce’a Brosnana i Meryl Streep biorą ślub,

– piracki grób w Sendoukia,

– malownicze zatoczki Panormo, Glossa i Loutraki.

Zdecydowanie największymi atutami Skopelos są piękne plaże i wspaniała przyroda. Powierzchnia wyspy jest w ok. 70 proc. pokryta gęstymi lasami sosnowymi, rosną tu również drzewa oliwne, figowe, orzechowe i  migdałowce. Do woli można napawać się wspaniałymi krajobrazami, a przy okazji zrobić sporo interesujących zdjęć i zamieścić je na portalach społecznościowych – mobilny internet na Skopelos działa bez problemu.

Kurorty na Skopelos

Głównym ośrodkiem turystycznym na wyspie jest jej stolica Skopelos. Świetnie rozbudowaną infrastrukturę posiada również miejscowość Glossa oddalona o ok. 11 km na północny zachód od Skopelos. Hotele wybudowane zostały w pobliżu różnych plaż w takich miejscowościach jak np. Stafilos, Sarres, Velanio, Limnonari, Panormos, Milia i Kastani.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments