Skalne miasto w Czechach

22 października 2019
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

Skalne miasto w Czechach to jedna z najważniejszych atrakcji Sudetów. Te unikalne, zapierające dech w piersiach formacje skalne, pozwalają odwiedzającym przenieść się do innego (nieco magicznego) świata.

Skalne miasto – atrakcje

Już na samym początku można wpaść w prawdziwy zachwyt. Dlaczego? Ponieważ każdy, kto zamierza przemierzyć szlak, będzie musiał przejść przez Bramę Gotycką, wciśniętą pomiędzy wysokie skały. Miejsce to robi naprawdę piorunujące wrażenie. Przez skalne miasto prowadzi kilka szlaków o różnych stopniach trudności. Ważne jednak, aby nie zbaczać z nich i trzymać się wytyczonych ścieżek. Na trasie wędrówki będzie można podziwiać m.in. skały w kształcie splecionych w uścisku kochanków, szmaragdowe jezioro, skalny wodospad oraz zamek Strzemię, do którego prowadzi 300 metalowych schodów. Widoki są niesamowite.

Skalne miasto – ceny biletów w sezonie

– Bilety dla osób dorosłych – 120.00 koron.

– Bilety dla dzieci, studentów oraz osób niepełnosprawnych – 70.00 koron.

– Bilety rodzinne (dwie osoby dorosłe + dwoje dzieci) – 320.00 koron.

Uwaga! Płatności można dokonywać tylko w koronach czeskich. Płatny jest również parking. Za wszystko można płacić kartą.

Skal miasto – godziny otwarcia

– W sezonie letnim: 8:00 – 18:00.

– Wiosną i jesienią: 9:00 – 17:00.

– W sezonie zimowym: 9:30 – 15:30.

Skalne miasto w Czechach – informacje praktyczne

– Jak dojechać?

Do skalnego miasta w Sudetach można dostać się samochodem (podróż z Wrocławia trawa ok. 3,5 godz.) lub pociągiem. Ze znajdującej się w przy granicy Kudowy Zdrój jechaliśmy przez około godzinę.

– Miejsca noclegowe.

Na terenie miejscowości zlokalizowanych wokół skalnego miasta można znaleźć dostatecznie dużo miejsc noclegowych. Do dyspozycji przyjezdnych są zarówno nowoczesne pensjonaty, jak i przedwojenne wille.

Uwaga! Na szlakach nie znajdziemy toalet.

Skalne miasto w Czechach – z małym dzieckiem?

Z opisu wynika, że trasa jest dosyć łatwa. My zwiedzaliśmy z dziećmi, które mają 5 i 10 lat. Zrobiliśmy pełną trasę. Na końcu dzieci już marudziły, ale do końca doszły same. Wielu rodziców musiało jednak nosić pociechy przez nawet połowę trasy. Zatem – dużo zależy od odporności dzieci. Pamiętajcie, że trasę można skrócić i dopasować do możliwości dzieci, ale wtedy sporo stracicie, tzn. nie zobaczycie wielu atrakcyjnych miejsc.

Skalne miasto w Czechach z wózkiem dziecięcym?

Do połowy trasy nie będziecie mieć większych problemów. Później jednak już one się pojawią. Wąskie przejścia, dużo schodów – jedna osoba musiałaby nieść dziecko, a druga złożony wózek. Nie wiem, czy to dobry wybór. Na pewno zaliczanie pełnej trasy odradzam osobom bardzo otyłym, gdyż w kilku miejsca może pojawić się problem z przejściem pomiędzy skałami.

Ogólnie zdecydowanie polecamy. Widoki robią ogromne wrażenie i na pewno warto! Będąc w Czechach, odwieź koniecznie Safarii zoo. To atrakcja dla dzieci i dorosłych.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments