Singapur

24 października 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Singapur to niesamowite miejsce, które bez wątpienia przypadnie do gustu miłośnikom egzotycznych wypraw. Dla osób zafascynowanych Azją to absolutne „must see”. Singapur to wielokulturowy tygiel – niezwykle barwny i różnorodny pod wieloma względami.

Singapur to miasto-państwo położone w południowo-wschodniej Azji, nieopodal południowego krańca Półwyspu Malajskiego. Singapur założyli Brytyjczycy w 1819 r. Zajmuje powierzchnię 716,1 km kw. To, ile trwa lot do Singapuru, zależy głównie od rodzaju rejsu i odległości pomiędzy lotniskami – średnio jest to ok. 12 godzin. Kiedy lecieć do Singapuru? Singapur leży w strefie klimatu równikowego, gorąco jest tu przez cały rok. W Singapurze temperatury nie schodzą poniżej 30 st. C. Najlepiej wybrać się w porze suchej trwającej od lutego do marca oraz od października do listopada. Co zabrać na wakacje do Singapuru? Nie wolno zapomnieć o dokumentach, pieniądzach, stosownej odzieży i kosmetykach chroniących przed słońcem. Nieodzowne jest także ubezpieczenie zdrowotne, ponieważ opieka medyczna w Singapurze jest bardzo droga.

Bezpieczeństwo w Singapurze

Turyści przyjeżdżający do Singapuru mogą się czuć bezpiecznie. Jak informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych za pośrednictwem swojej strony internetowej, zagrożenie przestępczością pospolitą jest tutaj niskie. To w ogromnej mierze zasługa tego, że obowiązujące w kraju przepisy są konsekwentnie egzekwowane, a za ich nieprzestrzeganie grożą surowe kary.

Singapur – wiza

Obywatele polscy wybierający się do Singapuru nie są objęci obowiązkiem wizowym, o ile pobyt nie jest dłuższy niż 90 dni. Czy można wjechać do Singapuru na dowód osobisty? Nie – wymaganym dokumentem jest paszport, którego ważność przy wjeździe wynosi minimum 6 miesięcy. Ponadto konieczne jest posiadanie biletu powrotnego lub na dalszą podróż.

Jaką walutę zabrać do Singapuru?

Walutą Singapuru jest dolar singapurski (1 SGD to ok. 2,82 zł – kurs z dnia 24 października 2019 r.). Na wymianę najlepiej zabrać dolary amerykańskie, w Singapurze da się też wymienić euro. Na miejscu nie ma problemu z wypłatą gotówki z bankomatu, a płatności kartą są honorowane. Jeśli chodzi o ceny, Singapur nie należy do tanich kierunków. Co kupić na pamiątkę z Singapuru? Turyści najchętniej zaopatrują się w: sprzęt elektroniczny i fotograficzny, odzież, biżuterię z drogocennymi kamieniami oraz zegarki.

Zabytki w Singapurze

Do największych atrakcji turystycznych Singapuru zaliczają się m.in.:

– ogrody botaniczne wpisane na listę dziedzictwa światowego UNESCO – ogrody założone w 1859 r. to doskonały przykład brytyjskich tropikalnych ogrodów kolonialnych w południowo-wschodniej Azji; na terenie ogrodu znajduje się pomnik Fryderyka Chopina,

– Cmentarz Wojenny Kranji,

– rezerwat przyrody Bukit Timah Nature Reserve obejmujący ochroną największy w Singapurze zachowany pierwotny las deszczowy,

– statua Thomasa Stamforda Rafflesa,

– neogotycka katedra św. Andrzeja,

– ratusz,

– muzea, np. Muzeum Narodowe, Muzeum Sztuki Azjatyckiej,

– Merlion – figura przedstawiająca głowę lwa i tułów ryby (symbol miasta),

– Marina Bay Sands – najsłynniejszy na świecie hotel-łódź,

– S.E.A. Aquarium – największe na świecie akwarium,

– wyspa Sentosa – singapurskie centrum rozrywki,

– park Gardens by the Bay.

Podczas zwiedzania Singapuru przyda się sprawnie działający internet. Singapur oferuje w tym zakresie kilka rozwiązań – najwygodniej jest zaopatrzyć się w kartę prepaid z odpowiednim pakietem danych.

Kurorty w Singapurze

W Singapurze na brak hoteli o zróżnicowanym standardzie nie sposób narzekać. Dużą popularnością wśród turystów cieszą się takie lokalizacje jak m.in. przystań Marina Bay, Clarke Quay, Chinatown, wyspa Sentosa, Little India czy dzielnica Kampong Glam.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments