Shkorpilovtsi

21 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 3.8]

Szukasz spokojnego miejsca na wakacyjny odpoczynek? Bez tłoku, z dala od hałaśliwych klubów, w pięknym otoczeniu? Warto zatem pomyśleć o wyjeździe do Bułgarii nad Morze Czarne – wśród tutejszych kurortów nie brakuje małych letnisk, gdzie można przyjemnie spędzić czas. Przykładem jest Shkorpilovtsi.

Shkorpilovtsi to mała wioska w południowo-wschodniej Bułgarii, leżąca u stóp pasma górskiego Stara Płanina, w odległości ok. 45 km. Od Warny. To ile trwa lot do Bułgarii w te strony zależy m.in. od miejsca wylotu, niemniej średnio jest to ok. 2 godzin – z lotniska w Warnie do Shkorpilovtsi kursują autobusy, podróż zajmuje ok. 45 minut.

Ceny w Shkorpilovtsi

Wybierając się do Shkorpilovtsi, najlepiej zabrać ze sobą euro, które na lotnisku w Warnie wymienimy na lewy, walutę Bułgarii (1 BGN to ok. 2,15 zł – stan na dzień 21 marca 2018). Co się natomiast tyczy obowiązujących tu cen, to są one zbliżone do ogólnych cen w Bułgarii. Ogromną zaletą pobytu w niewielkich letniskach nad Morzem Czarnym jest to, że nawet w sezonie trwającym od maja do października jest znacznie taniej niż modnych kurortach.

Zabytki w Shkorpilovtsi

Shkorpilovtsi nie należy do miejscowości obfitujących w atrakcje. Zatem co warto zobaczyć w Shkorpilovtsi? Bardzo dużymi atutami tego miejsca są malownicze widoki oraz spokój, bez śladu komercjalizacji. Panujący tutaj mikroklimat wynikający z geograficznego położenia (bliskość gór i morza) jest korzystny dla zdrowia. A co jest ciekawego w okolicy? Otóż prowadzone na tych terenach wykopaliska archeologiczne ujawniły pozostałości po czterech starożytnych osadach, jednakże na chwilę obecną nie można jeszcze ich zwiedzić. Jeśli ktoś lubi podziwiać zabytki, powinien udać się na wycieczkę np. do Warny czy Bałcziku – można zdecydować się na wakacje w kwietniu, wtedy nie ma tłumów.

Plaże w Shkorpilovtsi

Shkorpilovtsi może się poszczycić najdłuższą plażą na bułgarskim wybrzeżu – rozciąga się na długości ok. 11 km. Jest ona czysta, pokryta drobnym, białym piaskiem, dodatkowo jej krajobraz wzbogacają wydmy. Zejście do morza jest łagodne i brak tu silnych prądów, w związku z czym bez obaw mogą tu wypoczywać rodziny z dziećmi. Usatysfakcjonowani również będą fani windurfingu i kitesurfingu.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments