Shengjin

16 kwietnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 28 Average: 4]

Zastanawiasz się, gdzie w tym roku pojechać na wakacje? Marzysz o słonecznej pogodzie i wypoczynku w pięknym otoczeniu? Wybierz się zatem do Albanii – nie jest co prawda tak popularna jak Chorwacja czy Grecja, ale to wcale nie przemawia na jej niekorzyść. Z pewnością docenisz liczne walory tego niezwykłego kraju – na miejsce pobytu możesz wybrać np. Shengjin.

Shengjin to portowe miasto w północno-zachodniej Albanii leżące w odległości ok. 60 km od międzynarodowego lotniska w Tiranie – to, ile trwa lot do Albanii w te strony, zależy głównie od miejsca wylotu i czasu oczekiwania na przesiadkowy samolot (nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych między Polską i Albanią), niemniej średnio jest to 4-6 godzin. Shengjin to jeden z najbardziej znanych i najbardziej dynamicznie rozwijających się albańskich kurortów ze świetnie funkcjonującą infrastrukturą – w sezonie trwającym od maja do października jest tu sporo turystów, zwłaszcza że latem temperatury w Albanii są przyjazne dla miłośników kąpieli morskich i słonecznych.

Ceny w Shengjin

Na osoby wybierające się na urlop do Shengjin czeka miła niespodzianka – ceny w Albanii są niższe niż w Polsce, co zdecydowanie przemawia na korzyść wypoczynku w tym kraju. Walutą Albanii jest lek (100 ALL to ok. 3,23 zł – stan na dzień 16. 04. 2018). Na wymianę zabierzmy euro, ale uważajmy na to, gdzie dokonujemy transakcji – niektóre kantory naliczają wysokie prowizje. W Polsce z nabyciem albańskiej waluty możemy mieć trudności.

Zabytki w Shengjin

Jeśli jest coś, co warto zobaczyć w Shengjin­­­, to są to z pewnością wspaniałe krajobrazy, możliwość podziwiania Adriatyku oddalonego zaledwie o 100 m i nowoczesna architektura adekwatna do potrzeb rozwijającej się turystyki. A co jest ciekawego w okolicy? Warto zwiedzić Tiranę, a poza tym największymi atrakcjami regionu są m.in. Park Narodowy Butrint, antyczne miasto Butrint czy Jezioro Szkoderskie.

Plaże w Shengjin

Lipiec oraz sierpień w Albanii to wysokie temperatury sprzyjające plażowaniu. Plaże w Shengjin to w głównej mierze plaże prywatne – piaszczyste, z łagodnym zejściem do morza, zadbane. Z zapleczem, na które składają się wypożyczalnie sprzętu sportowego i plażowego oraz bary.

Shengjin – informacje dla podróżnych

Inne ważne informacje dla turystów:

internet w Albanii działa bez problemu, najlepszym rozwiązaniem jest zakup karty SIM,

jak dojechać do Albanii: można tu się dostać nie tylko samolotem, ale i samochodem czy pociągiem (z przesiadkami),

– turyści z Polski nie potrzebują wizy do Albanii.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments