Sewilla

7 kwietnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Sewilla to jedno z największych oraz najludniejsze miast w Hiszpanii, stolica Andaluzji, siedziba władz regionu oraz potęga turystyczna. W czasach wielkich odkryć geograficznych była bramą do tzw. Nowego Świata, do dziś uznawana jest za stolicę flamenco oraz kolebkę hiszpańskiej architektury. To hiszpańskie miasto słynie także po dziś dzień z wydarzeń kulturalnych i religijnych organizowanych tutaj podczas Wielkiego Tygodnia.

Atrakcje turystyczne Sewilli

Sewilla to prawdziwe zagłębie atrakcji turystycznych. Zwiedzanie miasta można rozpocząć od Alkazar – dawnego pałacu królewskiego, którego powstanie datowane jest na XI w. n.e. To tutaj podejmowano decyzję o wyprawach Ferdynanda Magellana czy witano Krzysztofa

Kolumba po odkryciu Ameryki.

Kolejnym godnym uwagi miejscem jest Katedra Najświętszej Maryi Panny – największy kościół w stylu gotyckim na świecie. Powstała w XV wieku na bazie XII- wiecznego meczetu, którego minaret wkomponowano w bryłę dzisiejszej świątyni. Unikatowym na skalę światową zabytkiem jest także Złota Wieża (Torre del Oro) – część średniowiecznego systemu obronnego Maurów.
W Granadzie znajduje się także arena walk byków wraz z muzeum corridy, gdzie zobaczyć można kolekcję kostiumów torreadorów oraz wystawę prac Picassa i zdjęć z corocznych corrid.
Kolejnym godnym uwagi miejscem jest wpisane na listę UNESCO Główne Archiwum Indii, które przechowuje dokumentację posiadłości zamorskich Hiszpanii. Warto zwiedzić także Castillo de San Jorge – targowisko Mercato di Triana, które powstało na miejscu dawnej średniowiecznej cytadeli. W podziemiach można zwiedzić stanowisko archeologiczne z zachowanymi fragmentami starych budowli. Turyści chętnie odpoczywają na Placu Hiszpańskim – półkolistej przestrzeni w centrum miasta, gdzie gromadzą się mieszkańcy miasta oraz krzyżują wszystkie szlaki piesze po mieście.

Jak zwiedzać Sewillę?

Zwiedzanie pieszo nie powinno być szczególnie uciążliwe. Można jednak skorzystać z komunikacji miejskiej lub sieci rowerów miejskich SEVci. Tygodniowy abonament na rower można wykupić za 13,5 euro. Główne atrakcje można zwiedzić w ciągu 3 czy 4 dni. Jednak będąc tu tydzień czy 10 dni na pewno nie braknie miejsc do penetrowania. Jeśli Sewilla jest tylko przystankiem na trasie hiszpańskiej przygody warto przyjechać do niej w poniedziałek – w tym dniu większość atrakcji turystycznych oferuje darmowy wstęp ( w pozostałe dni bilety do każdego miejsca kosztują ok. 10 euro).
Dodatkową atrakcją może być także wieczorne zwiedzanie miasta, historyczne stare miasto jest po zmroku bardzo klimatyczne, a ulice bezpieczne. Możliwe jest nocne zwiedzania Alcazaru oraz 90-minutowe wieczorne zwiedzania Domu Piłata oraz Casa Duenas.

Informacje praktyczne
W Hiszpanii obowiązuje waluta euro.
-W Sewilli obowiązuje siesta – pomiędzy 14:00 a 17:00 większość sklepów i restauracji jest nieczynna.
Lot z Warszawy do Sewilli trwa ok. 4 godziny.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments