Santa Susanna

19 grudnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wakacje w Hiszpanii to zawsze strzał w dziesiątkę. Planując urlop, można zdecydować się na jeden z wielu kurortów – ich lista jest bardzo długa. Znajduje się na niej m.in. Santa Susanna leżąca tuż przy Malgrat del Mar.

Santa Susanna to mała (nieco ponad 3,3 tys. mieszkańców) miejscowość turystyczna zlokalizowana pomiędzy miejscowościami Malgrat de Mar i Pineda de Mar, na Costa del Maresme. To, ile leci się do Hiszpanii w te strony, zależy nade wszystko od odległości pomiędzy lotniskami i rodzaju rejsu. Aby dostać się do Santa Susanny, najlepiej dolecieć do Barcelony (z Polski lot trwa średnio ok. 3 godzin), a tam przesiąść się w autobus.

Ceny w Santa Susannie

Jednostką monetarną obowiązującą w Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,26 zł – kurs z dnia 19 grudnia 2019 r.), nietrudno odpowiedzieć na pytanie: jaką walutę zabrać do Hiszpanii na wakacje w Santa Susannie? W euro bez problemu zaopatrzymy się w Polsce, a poza tym w Hiszpanii powszechnie akceptowane są płatności kartą oraz nie brakuje bankomatów. Jeśli chodzi o ceny, Hiszpania jest krajem droższym niż Polska, w związku czym do wyjazdu trzeba się odpowiednio przygotować pod kątem finansowym. Co kupić w Santa Susannie na pamiątkę z Hiszpanii? Opcji do wyboru jest wiele, m.in. lokalne wina i szynki, sangria, miody o różnych smakach, wyroby rękodzielnicze (np. koronkarskie czy wyplatane), magnesy na lodówkę etc.

Zabytki w Santa Susannie

Pomimo, iż Santa Susanna jest typowo wczasową miejscowością, można zobaczyć tu kilka zabytkowych obiektów. Są to:

– kościół na Plaza de Catalunya, który powstał w okresie dyktatury gen. Franco,

– kaplica stanowiąca dobudówkę do rolniczego budynku,

– pustelnia la Mare de Déu de Gràcia z XVIII w.,

– masías – charakterystyczne wiejskie domy budowane pomiędzy XIV w. a XIX w.,

– park leśny Font del Boter,

– wieże obronne wzniesione w okresie od XV w. do XVIII w., np. Mas Galter, Can Ratés, Pla de la Torre,

– młyn Molino del Jordà z przełomu XVII w. i XVIII w. (z oryginalnej budowli do dzisiaj przetrwały tylko poszczególne części).

Będąc na wakacjach w Santa Susannie, warto również wybrać się na wycieczkę do Barcelony oraz do innych okolicznych miejscowości, np. do Malgrat de Mar, Pineda de Mar, Calella, Blanes, Lloret de Mar czy Figueres.

Plaże w Santa Susannie

Piaszczyste plaże w Santa Susannie rozciągają się na długość ok. 2 km. Są czyste, gruboziarniste i – co najważniejsze – nie jest na nich tłoczno. Najbardziej znana jest plaża Playa de Santa Sutanna. W pobliżu plaż znajduje się sporo barów i pubów oraz dyskotek.

Aktywny wypoczynek w Santa Susannie

Nie da się ukryć, iż Santa Susanna jest miejscowością nastawioną na rozrywkę, dlatego chętnie przyjeżdżają tu osoby lubiące zabawę i życie towarzyskie. Warto jednak pamiętać, iż panują tu świetne warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych, np. windsurfingu, kitesurfingu, narciarstwa wodnego czy żeglarstwa. Sporym zainteresowaniem cieszą się rejsy wzdłuż Costa del Maresme. Można ponadto pojeździć na quadach oraz konno czy pograć w siatkówkę lub tenisa. Atrakcyjna okolica zachęca też do wycieczek pieszych i rowerowych.

Pogoda w Santa Susannie

Na Costa del Maresme panuje klimat śródziemnomorski. W Santa Susannie temperatury są przyjemne przez cały rok, aczkolwiek najgoręcej jest w lipcu i sierpniu – średnio ok. 30 st. C. Kiedy lecieć do Hiszpanii na urlop do Santa Susanny? Sezon turystyczny rozpoczyna się w maju, a kończy w październiku – wtedy na wybrzeżu jest najwięcej turystów. Jeśli jednak ktoś potraktuje Santa Susannę jako bazę wypadową do zwiedzania Barcelony, nie zaszkodzi tu przyjechać wczesną wiosna lub późniejszą jesienią. Co zabrać na wakacje w Hiszpanii w Santa Susannie? Pieniądze, ważne dokumenty i dostosowana do terminu wyjazdu odzież to podstawa. Oprócz tego przydadzą się kosmetyki chroniące przed słońcem i ubezpieczenie zdrowotne (w Hiszpanii opieka medyczna jest droga).

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments