Sant Pere Pescador

17 grudnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Hiszpania jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych na świecie. Mnóstwo atrakcji plus atrakcyjne położenie stwarzają wspaniałe warunki do wypoczynku. Wczasy można spędzić w jednym z nadmorskich kurortów, np. w Sant Pere Pescador na Costa Brava.

Sant Pere Pescador to mała miejscowość (nieco ponad 2 tys. mieszkańców) położona w Zatoce Róż nad rzeką Fluvià, na wybrzeżu Costa Brava. Miasteczko oddalone jest o ok. 50 km od Girony, gdzie znajduje się międzynarodowy port lotniczy. Lot do Hiszpanii w te strony trwa średnio ok. 3 godziny.  W Gironie trzeba przesiąść się w autobus do Sant Pere Pescador.

Ceny w Sant Pere Pescador

Walutą w Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,26 zł – kurs z dnia 17 grudnia 2019 r.), więc wybierając się na wczasy do Sant Pere Pescador, trzeba zabrać ze sobą odpowiednią ilość tej waluty. Z jej nabyciem w Polsce nie będzie problemów. Ponadto w Hiszpanii funkcjonuje rozbudowana sieć bankomatów i są powszechnie akceptowane płatności kartą. Ceny w Hiszpanii są wyższe niż w Polsce, lepiej być zatem przygotowanym na większe wydatki. A co przywieźć z Hiszpanii? Podczas pobytu w Sant Pere Pescador warto zaopatrzyć się m.in. w hiszpańskie wina i miody, sangrię, szynki, kiełbasy oraz rękodzielnicze wyroby koronkarskie oraz wyplatane, np. z traw.

Zabytki w Sant Pere Pescador

Pierwsze wzmianki o Sant Pere Pescador pochodzą z 974 r. W tamtych czasach miejscowość stanowiła własność klasztoru Sant Pere de Rodes. Obecnie można tu zobaczyć pochodzący z XIV w. zamek. Przebywając na urlopie w Sant Pere Pescador, warto pokusić się o wycieczkę do Girony, której największym atutem jest znakomicie zachowana średniowieczna starówka, jedna z najpiękniejszych w całej Hiszpanii. Poza tym Sant Pere Pescador stanowi bazę wypadową m.in. do Figueres, rodzinnego miasta Salvadora Dalí.

Plaże w Sant Pere Pescador

Rozciągająca się na ok. 7 km piaszczysta plaża jest główną atrakcją Sant Pere Pescador. Jest szeroka i na bieżąco utrzymywana w czystości. Dzieli się na kilka mniejszych odcinków takich jak np. Beach Sant Pere Pescador, Platja de Can Martinet czy Platja de Sant Pere Pescador. W pobliżu znajdują się wypożyczalnie sprzętu sportowego i plażowego, bary oraz kempingi.

Aktywny wypoczynek w Sant Pere Pescador

Na Costa Brava dużym zainteresowaniem cieszą się rozmaite sporty wodne. Sant Pere Pescador nie jest pod tym względem wyjątkiem – warto wiedzieć, iż to jeden z najbardziej znanych na świecie ośrodków narciarstwa wodnego. Poza tym co roku odbywają się tutaj Mistrzostwa Świata w Windsurfingu. Piękna okolica sprzyja ponadto wycieczkom pieszym, rowerowym i konnym.

Pogoda w Sant Pere Pescador

Na Costa Brava panuje łagodny klimat śródziemnomorski, w związku z czym pogoda w Sant Pere Pescador jest przyjemna przez cały rok. Lipiec i sierpień w Hiszpanii w tym regionie to najgorętsze miesiące – przeciętnie temperatura oscyluje w granicach 30 st. C, ale nierzadko bywa jeszcze cieplej. Właśnie na wspomniane miesiące przypada szczyt sezonu turystycznego trwającego od końca maja do początku października. Co zabrać do Hiszpanii na wakacje w Sant Pere Pescador? Nie trzeba podejmować specjalnych przygotowań – potrzebne będą przede wszystkim dokumenty, pieniądze, ubezpieczenie zdrowotne oraz odpowiednia odzież i kosmetyki chroniące przed słońcem.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments