Sahl Hasheesh

21 lutego 2018
Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4.7]

Riwiera Morza Czerwonego to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Egipcie słynące m.in. z licznych kurortów wypoczynkowych. Wśród nich znajduje się Sahl Hasheesh – miejscowość, która ze względu na charakterystyczną zabudowę często porównywana jest do włoskiej Wenecji.

Sahl Hasheesh leży na zachodnim wybrzeżu Morza Czerwonego w odległości ok. 20 km na południe od Hurghady. To młody kurort wybudowany specjalnie na potrzeby turystyki masowej. Na lot do Egiptu w te strony zarezerwować sobie trzeba ok. 3,5 godziny – samolot ląduje na międzynarodowym lotnisku w Hurghadzie, a stamtąd do Sahl Hasheesh turyści są dowożeni autokarami.

Ceny w Sahl Hasheesh

Ceny w Sahl Hasheesh kształtują się na poziomie podobnym jak ogólne ceny w Egipcie, niemniej trzeba się liczyć z tym, że w sezonie trwającym od końca maja do początku października jest nieco drożej. Obowiązującą walutą w Egipcie jest funt egipski (1 LE to ok. 0,19 zł – stan na dzień 21 luty 2018) – najlepiej zaopatrzyć się w nią już na miejscu, np. na lotnisku w Hurghadzie. Wskazane jest ponadto mieć ze sobą trochę dolarów – w tej bowiem walucie zwykle pobierane są opłaty za wycieczki fakultatywne, poza tym można nią płacić u wielu sprzedawców (co niekoniecznie się opłaca, bo ceny w USD są zazwyczaj zawyżane).

Zabytki w Sahl Hasheesh

Czy jest coś, co warto zobaczyć w Sahl Hasheesh? W tej typowo turystycznej miejscowości nie ma zabytków. Jedną z największych lokalnych atrakcji jest częściowo zatopione sztuczne miasto. Poza tym panują tu idealne warunki do podziwiania wspaniałych raf koralowych stanowiących ważny punkt na mapie Sahl Hasheesh oraz uprawiania rozmaitych sportów wodnych – wielbiciele aktywnego spędzania czasu z pewnością nie będą rozczarowani.

A co ciekawego jest w okolicy? Można dla przykładu wybrać się na wycieczkę objazdową po zachodnim wybrzeżu Morza Czerwonego i w jej ramach zwiedzić m.in. wspomnianą już wcześniej Hurghadę czy inne kurorty jak np. El Gouna, Safaga czy Marsa Alam. Ponadto dla turystów wyjeżdżających do Sahl Hasheesh touroperatorzy mają przygotowanych wiele propozycji wycieczek fakultatywnych – do Karnaku, Luksoru, Abu Simbel, Kairu, Aleksandrii czy Jerozolimy. Sporo osób decyduje się również na rejs po Nilu czy pustynne safari będące okazją do zobaczenia m.in. beduińskich wiosek.

Plaże w Sahl Hasheesh

Plaże w Sahl Hasheesh to prywatne plaże hotelowe kuszące jasnym piaskiem wspaniale kontrastującym z błękitno-turkusowym odcieniem wody morskiej. Są czyste i świetnie utrzymane, z dobrze rozwiniętą infrastrukturą w postaci barów oraz wypożyczalni sprzętu plażowego i sportowego.

Pogoda w Sahl Hasheesh

W Sahl Hasheesh słońce świeci przez cały rok – temperatury w Egipcie to istotny argument przemawiający za spędzaniem tutaj urlopu. Sahl Hasheesh leży w strefie klimatu zwrotnikowego skrajnie suchego – zimy są ciepłe i trwają krótko (zima w Egipcie jest zupełnie inna niż w Polsce), zaś latem panują ponad 40-stopniowe upały. Najchłodniej jest w styczniu – ok. 20-22 st.C, zaś najgorętszymi miesiącami są lipiec i sierpień.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments