Safari Park ZOO Dvůr Králové

22 maja 2024
Click to rate this post!
[Total: 49 Average: 3.1]

Lwy, zebry i antylopy są w każdym większym ZOO, ale tylko podczas safari można te zwierzęta zobaczyć na wolności. Czy to oznacza konieczność wyjazdu do Afryki? Na szczęście nie, bo afrykańską przygodę można przeżyć znacznie bliżej, w Czechach.

Safari Park ZOO Dvůr Králové – co można zobaczyć?

Ten niezwykły ogród zoologiczny znajduje się w Dvůr Králové, miejscowości oddalonej od Wrocławia o około 150 km. Turyści z Polski nie mają więc daleko, a wiza nie jest potrzebna, warto jednak zarezerwować nieco więcej czasu, bo przejażdżka po ZOO, zwłaszcza z dziećmi, może się przeciągnąć na wiele godzin.

Ogród podzielony jest na dwie części – tradycyjną, z pawilonami i odgrodzonymi wybiegami, oraz safari, gdzie nie ma żadnych ogrodzeń, a zwierzęta poruszają się swobodnie po całym terenie. Przez teren safari biegnie kilka tras turystycznych, a do największych atrakcji zalicza się Lwie Safari, czyli miejsce, po którym biegają sobie lwy – w tej części nie wolno oczywiście wysiadać z samochodu ani nawet otwierać okien.

Nie dość wrażeń? Można wybrać się na wieczorne safari żeby poobserwować dzikie zwierzęta w blasku zachodzącego słońca. Kolejną atrakcją jest wejście w rolę opiekuna egzotycznych zwierząt – jest to opcja wyłącznie dla osób, które skończyły 18 lat.

Safari Park ZOO Dvůr Králové – cennik

Normalny bilet wstępu do ZOO kosztuje 240 koron, ulgowy 190 koron, zamawiając bilet online płaci się tylko 190 koron. W sezonie zimowym cena spada do 175 koron (ulgowy 110 koron). Wejście do parku safari, połączone z wizytą w parku linowym, kosztuje 380 koron.

Bilet na afrykańskie safari, w zależności od środka transportu, kosztuje od 50 do 350 koron. Za wieczorne safari trzeba zapłacić 190 koron, większe grupy zorganizowane oraz rodziny mogą liczyć na zniżki.

Safari Park ZOO Dvůr Králové – godziny otwarcia

Safari Park ZOO Dvůr Králové jest otwarty codziennie, także w święta, od godziny 9:00. Kasy są otwarte do godziny 18:00, ale zwiedzanie może trwać dłużej, w zależności od pawilonu – najszybciej, bo już o 18:00, zamykany jest las tropikalny oraz ptasia woliera, pozostałe ekspozycje są czynne do godz. 21:00 (w sezonie wakacyjnym do 22:00).

Trzeba też mieć na uwadze, że własnym samochodem można wjechać na teren safari tylko do godziny 17:15.

Safari Park ZOO Dvůr Králové – czy warto?

ZOO w Dvůr Králové nie jest większe od innych ogrodów zoologicznych, ale właśnie ta część safari stanowi o jego popularności. Podczas naszej wycieczki w sierpniu 2020 roku zwiedzaliśmy teren safari własnym samochodem, co daje dużo swobody i pozwala zatrzymać się na dłużej przy wybranych atrakcjach. Są też specjalne pojazdy – Africa truck oraz Safaribus, które wożą gości po afrykańskim i lwim safari. Wycieczkę można zakończyć kolacją w afrykańskim stylu, a dla dzieci świetną zabawą będzie wizyta w afrykańskiej wiosce.

Autor

Szymon Machniewski
Szymon Machniewski
Od ponad 20 lat podróżuję po świecie - zarówno z biurami podróży, jak i na własną rękę. Przygotowuję szczegółowe recenzje hoteli, wskazówki do planów wycieczek i inne informacje, które możesz wykorzystać podczas wyjazdu. Na co dzień prowadzę małą agencję marketingową.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments