Ryanair

5 sierpnia 2023
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

O linii lotniczej Ryanair słyszał chyba każdy podróżny. Wy też pewnie o niej słyszeliście! A czy wiecie, że główną siedzibą przewoźnika jest Dublin? Dodatkowo warto wiedzieć, że marka szczyci się mianem największych i najbardziej punktualnych tanich linii lotniczych w Europie.

Ryanair – gdzie latają?

Samoloty z logo Ryanair latają praktycznie do wszystkich zakątków Europy. Można je spotkać m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii czy na greckich wyspach. Jeśli jednak chodzi o Polskę, to tu lądują w Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Rzeszowie, Szczecinie, Bydgoszczy, Łodzi oraz Poznaniu. Z ważnych informacji należy jeszcze dodać, że maszyny spotkamy także w gorącym Maroku.

Ryanair – historia

Początki linii lotniczej Ryanair sięgają już 1985 roku. Firma została założona przez rodzinę Ryan’ów i szturmem podbiła europejski rynek lotniczy. Pierwszy lot przewoźnika odbył się z miasta Waterford do Portu Lotniczego Londyn-Gatwick, co zapoczątkowało jego wieloletnią karierę. W Polsce pojawił się dopiero w 2005 roku.

Zobacz: katalog pokładowy Ryan Air.

Wybór klasy rezerwacyjnej

Pasażerowie, korzystający z usług przewoźnika Ryanair, mają do dyspozycji aż 4 klasy rezerwacyjne. Pierwsza, Standardowa klasa, jest najtańszą opcją dla podróżnych, jednak nie zapewnia im żadnych przywilejów. Nieco lepiej prezentuje się natomiast taryfa Plus, która daje możliwość zabrania na pokład jednej sztuki bagażu rejestrowanego. Dodatkowo klienci Plusa zostaną wpuszczeni na pokład w pierwszej kolejności, a także będą mogli wybrać sobie miejsce w samolocie. Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ Ryanair serwuje również taryfę Flexi Plus – dającą możliwość modyfikacji daty lotu oraz taryfę Family Plus – przeznaczoną dla rodzin z dziećmi. Jak widać, ciekawych wariantów nie brakuje. 

Sprawdź: jak się odprawić w Ryan Air.

Dodatkowe usługi, z których można korzystać podczas rejsu liniami Ryanair 

– Możliwość odprawy online.

– Dostęp do baru pokładowego serwującego zimne i ciepłe napoje, przekąski oraz alkohole.

– Dostęp do sklepiku pokładowego.

Uwaga! W sklepie pokładowym będzie można nabyć gadżety przewoźnika, markowe perfumy, biżuterię oraz kosmetyki.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments