Roquetas de Mar

12 kwietnia 2019
Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 4.5]

Roquetas de Mar to urokliwa miejscowość na wybrzeżu Hiszpanii w regionie Costa de Almeria. To dość duży, prężenie działający kurort z nowoczesnymi hotelami, ale także bogaty w zabytki historyczne. Wypoczynek tutaj łączy plażowanie z poznawaniem miejscowego klimatu i historii terenów wybrzeża Hiszpanii.

Atrakcje turystyczne Roquetas de Mar

Historia tej miejscowości pamięta czasy sprzed panowania rzymskiego w Hiszpanii. W Roquetas de Mar można zwiedzić Zamek Świętej Anny z XVI wieku oraz wejść na jego wieżę skąd roztacza się piękny widok na całą okolicę. Odbywają się tutaj także liczne koncerty, przedstawienia i wernisaże. Niedaleko znajduje się także osiemnastowieczny kościół Matki Boskiej Różańcowej. W niedalekiej odległości od Roquetas de Mar są też rezerwaty przyrody z unikalną przyrodą i rzadko spotykanym ptactwem.
Zdecydowanie najczęściej jednak turyści odwiedzają Roquetas de Mar by spędzić swój pobyt w jednym z luksusowych hoteli i nacieszyć się błogim wypoczynkiem na plaży ze złocistym piaskiem. Plaża Roquetas de Mar to najdłuższa i najpiękniejsza plaża w całym regionie . Pogoda sprzyja zarówno kąpielom w morzu jak i długim godzinom kąpieli słonecznych.
Kogo zmęczą upały i gwar nadmorskich okolic, może udać się do oddalonej o 20 km od Roquetas de Mar Almerii – stolicy całego regionu. Ciekawą wycieczką może się okazać także ta do sąsiadującego z miejscowością Agadulce, gdzie w połowie XIX wieku odkryto istnienie dawnej kolonii Turanina. Można tu spacerować wzdłuż linii brzegowej a co kilkadziesiąt metrów znajdują się stanowiska archeologiczne związane z panowaniem Rzymian na tych terenach. O obecności Rzymian w tych stronach może świadczyć kamień milowy, położony przy trakcie do Malacca. Doskonale zachowany monument mierzy około 5 metrów wysokości i ma na swojej powierzchni wyryte informacje w języku łacińskim.
Komu zależy natomiast na aktywnym spędzaniu czasu powinien udać się na pobliskie pole golfowe Playa Serena, na pola jazdy konnej lub do największego Akwarium w Andaluzji.
W Roqetas de Mar szczególnie hucznie obchodzone są uroczystości poprzedzające Święta Wielkanocne. Można tutaj brać udział w różnych wydarzeniach kulturalnych, paradach i korowodach poświęconym scenom z ostatnich chwil życia Chrystusa.

Informacje praktyczne:
-W Hiszpanii obowiązującą walutą jest euro.
-Ceny w regionie Costa de Almeria: obiad, ok. 12 euro, piwo ok. 2 euro, wino ok. 5 euro, woda mineralne 1,5 euro, kawa 1,5 euro, wynajem samochodu na jeden dzień: 50 euro, 1 litr benzyny – 1,7 euro, bilet komunikacji miejskiej: 1,5 euro.
-Plaże w Roquetas de Mar są bezpłatne, jednak za wypożyczenie leżaka i parasola na cały dzień należy zapłacić 14 euro.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments