Rawda

9 marca 2018
Click to rate this post!
[Total: 38 Average: 4.3]

Gdzie wybrać się na wakacje?  Wybór jest naprawdę ogromny. Niemniej pomimo tego, iż urlop można spędzić w najbardziej odległych zakątkach świata, warto dać szansę bliższym kierunkom. Takim jak np. Bułgaria, która na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat mocno zmieniła swe oblicze na potrzeby turystyki. W sezonie trwającym od końca maja do początku października najchętniej odwiedzane jest wybrzeże Morza Czarnego – jednym ze znajdujących się tu kurortów jest Rawda.

Rawda to niewielkie letnisko stanowiące znakomitą alternatywę dla zatłoczonych kurortów. Leży w odległości 3 km od Nesebaru i 5 km od Słonecznego Brzegu oraz 30 km od lotniska w Burgas (lot do Bułgarii trwa ok. 2,5 godziny). Turystyczne zaplecze w postaci hoteli, lokali itp. jest przystosowane do obsługi dużej liczby gości, aczkolwiek nieustannie jest rozwijane.

Ceny w Rawdzie

Ceny obowiązujące w Rawdzie niewiele różnią się od ogólnych cen w Bułgarii – a zatem przygotujmy się na wydatki mniej więcej na tym poziomie, co i w Polsce. Płacić będziemy w walucie Bułgarii, którą jest lewa (1 BGN to ok. 2,14 zł – stan na dzień 9 marca 2018). Na wymianę zabierzmy ze sobą euro – kurs euro i lewa są w Bułgarii ze sobą powiązane, stosowany jest przelicznik: 1 EUR to ok. 1,95 BGN.

Zabytki w Rawdzie

Rawda to mała wioska, która z pewnością zachwyci pięknymi krajobrazami. Czy jest coś, co warto zobaczyć w Rawdzie? Na podziwianie zabytków w tej miejscowości nie ma się co nastawiać, ale przynajmniej spędzimy czas w przyjemnym otoczeniu – zwłaszcza, że tutejsze powietrze i woda słyną z ekologicznych walorów, są bardzo czyste. A co jest ciekawego w okolicy? Na pewno opłaca się zwiedzić Nesebyr, gdzie znajduje się m.in. mnóstwo świątyń różnych wyznań , ruiny budowli bizantyjskich i wiele innych interesujących obiektów o dużej wartości historycznej. Ponadto można się wybrać do Słonecznego Brzegu, warny oraz miejscowości Święty Włas.

Plaże w Rawdzie

W Rawdzie są dwie plaże. Jedna z nich nie nadaje się niestety do wypoczynku, ponieważ jest mocno zaniedbana, ale za to na drugiej można się bez problemu zrelaksować i zażywać słonecznych kąpieli. Z wypożyczeniem leżaka czy parasola nie będzie kłopotu.

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments