Radhime

16 kwietnia 2018
Click to rate this post!
[Total: 10 Average: 3.7]

Gdzie się wybrać na urlop do Albanii? Opcji jest sporo, niemniej kluczową rolę przy wyborze kurortu odgrywają indywidualne upodobania. Albania jest na tyle różnorodnym krajem, że każdy znajdzie tutaj to, co najbardziej mu odpowiada. Spośród wielu ośrodków wczasowych na uwagę zasługuje m.in. Radhime.

Radhime to wieś leżąca pomiędzy miejscowościami Vlora i Orikum, w odległości ok. 160 km od lotniska w Tiranie – czas trwania lotu do Albanii w te strony wynosi średnio do 4 do 6 godzin, aczkolwiek może się znacząco wydłużyć, jeśli na samolot przesiadkowy trzeba długo czekać bądź są jakieś opóźnienia (z Polski do Albanii nie ma bezpośrednich lotów). Turystyczna infrastruktura w Radhime jest skupiona wzdłuż głównej drogi – składają się na nią hotele, rozmaite lokale oraz jedna dyskoteka (czynna tylko w sezonie trwającym od końca maja do początku października).

Ceny w Radhime

Kwestie związane z finansami są ważne dla wszystkich, którzy wybierają się do Albanii. Walutą, którą najlepiej zabrać na wymianę, jest euro. Albańską walutą jest lek – 100 ALL to ok. 3,23 zł (stan na dzień 16. 04. 2018). Jeśli zaś chodzi o ceny w Albanii, to jest to przyjazny dla kieszeni kraj – jest tu znacznie taniej aniżeli w Polsce.

Zabytki w Radhime

Wyjątkowej urody krajobrazy są tym, co warto zobaczyć w Radhime. Piękno tego miejsca urzeka, aczkolwiek pamiętajmy, iż jest to typowe letnisko nastawione na turystów. Nie ma tutaj zabytków, więc chcąc coś zwiedzić, musimy udać się gdzie indziej. A co jest ciekawego w okolicy? W Orikum znajdują się ruiny portu rzymskiego. Niedaleko Vlory natomiast jest Park Narodowy Llogara, który utworzono w 1966 r. Swoim zakresem obejmuje lesistą dolinę przełęczy Llogara pomiędzy poziomem 470 m a 1540 m n.p.m.

Plaże w Radhime

Większość plaż w Radhime to plaże prywatne – piaszczyste bądź żwirowo-kamieniste. Są utrzymane w należytym stanie, lecz o wiele lepsze plaże są nieco dalej – pomiędzy miejscowościami Logara i Ksamil, letnie temperatury w Albanii sprzyjają korzystaniu z ich walorów.

Radhime – informacje dla podróżnych

To, kiedy lecieć do Albanii, jest zależne od paru czynników. Zastanówmy się przede wszystkim, jaka forma wypoczynku interesuje nas najbardziej. Mamy ochotę na zwiedzanie czy wylegiwanie się na plaży? Jedziemy sami czy z rodziną?

A jak dojechać do Albanii? Oprócz samolotu są jeszcze opcje w postaci samochodu, pociągu oraz autokaru. Często wybierana jest podróż samochodem – ma bowiem sporo zalet.

Czy internet w Albanii jest drogi?  Na szczęście nie – kartę SIM do telefonu kupimy bez problemu, chociaż trzeba pamiętać o obowiązku jej rejestracji.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments