Punta Umbria

31 stycznia 2020
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Costa de la Luz to jeden z turystycznych regionów w Hiszpanii. Warto tu przyjechać z wielu powodów, m.in. dla pięknej pogody, wspaniałych plaż i wybornej kuchni. Jednym z kurortów znajdujących się na Wybrzeżu Światła jest Punta Umbria.

Punta Umbria to nieduża miejscowość (ok. 15 tys. mieszkańców) położona w prowincji Huelva. Do Huelvy jest stąd bardzo blisko. Kurort otoczony jest lasami sosnowymi – walory krajobrazowe są jego wizytówką. Lot do Hiszpanii na Costa de la Luz trwa średnio ponad 4 godziny. Najbliższe lotniska znajdują się w stolicy Andaluzji Sewilli oraz w Fargo w Portugalii. Następnie trzeba przesiąść się w odpowiedni autobus.

Ceny w Punta Umbrii

Walutą Hiszpanii jest euro (1 EUR to ok. 4,28 zł – kurs z dnia 31 stycznia 2020 r.). to powszechnie dostępna waluta, w związku z czym nie powinniśmy mieć problemów z nabyciem jej w polskich kantorach czy bankach. W Hiszpanii funkcjonuje rozbudowana sieć bankomatów, wszędzie są też akceptowane płatności kartami. Pod względem cen Hiszpania jest droższa niż w Polska. Co przywieźć z Hiszpanii na pamiątkę pobytu w Andaluzji? Turyści najchętniej kupują suknie do flamenco, wachlarze, biżuterię, wina, sherry, szynki, kiełbasy, oliwę z oliwek, oliwki, sery (zwłaszcza kozie i owcze).

Zabytki w Punta Umbrii

W Punta Umbrii można zobaczyć:

– wieżę obronną Torre Umbria z XIV w.,

– kościoły Iglesia de Lourdes z 1950 r. i Iglesia del Carmen budowany w latach 1964-1969,

– budynek Casa de los Ingleses zaprojektowany przez architektów Gonzáleza Garcíę de Velasco i Gonzáleza Vílcheza,

– Rezerwat Przyrody Bagna Odiel,

– Park Przyrody Los Enebrales.

Podczas pobytu w Punta Umbrii warto urządzić sobie wycieczkę do Huelvy (jest to miasto związane z Krzysztofem Kolumbem) i do Sewilli (stolicy Andaluzji).

Plaże w Punta Umbrii

Plaże w Punta Umbrii słyną z czystości i krystalicznie czystej wody. Plażą zlokalizowaną najbliżej miasta jest Playa La Mata Negra o długości 3,5 km. Wśród turystów popularnością cieszą się również plaże:

– Playa El Portil o długości 3,6 km i szerokości 40 m rozciągająca się wzdłuż laguny El Portil,

– Playa de la Bota mierząca 4 km długości i oznaczona Błękitną Flagą,

– Playa de Punta Umbria – miejska plaża o długości 3,8 km i szerokości 50 m, jest oznaczona Błękitną Flagą,

– Playa de la Ría – piaszczysta plaża mierząca 700 m długości – idealna dla rodzin z dziećmi.

Aktywny wypoczynek w Punta Umbrii

W Punta Umbrii – podobnie jak na całym Costa de la Luz – panują doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych takich jak np. windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo, kajakarstwo czy jazda na nartach wodnych. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się też wycieczki statkami pasażerskimi. Okolice Punta Umbrii zachęcają do spacerów i wypraw rowerowych. Poza tym na Cista de la Luz znajduje się wiele pól golfowych, np. niedaleko Huelvy. W ramach ciekawostki należy także nadmienić, iż w 2011 Punta Umbria była gospodarzem mistrzostw świata w biegach przełajowych.

Pogoda w Punta Umbrii

Kiedy jechać do Hiszpanii na urlop w Punta Umbrii? W miejscowości tej panuje typowy klimat śródziemnomorski. Temperatury w Punta Umbrii najwyższe są w lipcu i sierpniu – wynoszą ponad 30 st. C. Sezon na Costa de la Luz zaczyna się w maju i trwa do października, jego szczyt przyda na lipiec i sierpień. Do Punta Umbrii można przyjeżdżać przez cały rok – nawet w ziemnie jest tutaj ciepło, termometry pokazują kilkanaście st. C. W zależności od terminu wyjazdu trzeba się dobrze przygotować do wczasów w Hiszpanii. Co zabrać do Punta Umbrii? Niezbędne są przewiewna odzież, wygodne buty oraz solidna ochrona przed słońcem (kosmetyki, kapelusz, okulary). Sprawdźmy też ważność dowodu osobistego oraz rozejrzymy się za ubezpieczeniem, które okaże się pomocne w razie kłopotów ze zdrowiem.

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments