Port Ghalib

23 lutego 2018
Click to rate this post!
[Total: 7 Average: 4.3]

Urlop w Egipcie to mnóstwo opcji, które możemy dopasować do naszych indywidualnych preferencji. Jeśli lubimy plażowanie, a przy okazji nie stronimy od aktywnego wypoczynku, Riwiera Morza Czerwonego to idealne rozwiązanie. Pytanie tylko: który kurort wybrać? Port Ghalib to jedna z propozycji.

Port Ghalib leży w rejonie Marsa Alam niedaleko miejscowości Marsa Alam. To nieduży kurort, który powstał zaledwie kilka lat temu – aż trudno uwierzyć, że jeszcze w 2005 r. był to jeden wielki plac budowy. W chwili obecnej to nowoczesny ośrodek wypoczynkowy z kompleksami hotelowymi, centrami handlowymi, polem golfowym oraz międzynarodowym portem morskim. To, ile trwa lot do Egiptu z Polski w te właśnie strony, zależy głównie od miejsca wylotu – niemniej średnio jest to ok. 4 godzin.

Ceny w Port Ghalib

Odwiedzając Port Ghalib, powinniśmy przygotować się na różne wydatki – jeśli chodzi o ceny, to są one mniej więcej takie same jak ogólne ceny w Egipcie. Lepiej jednak mieć ze sobą więcej pieniędzy, ponieważ na miejscu kusić nas będzie mnóstwo atrakcji. Obowiązującą walutą w Egipcie jest funt egipski (1 LE to ok. 0,19 zł – stan na dzień 23 luty 2018) – w stosowną ilość tej waluty najlepiej zaopatrzyć się po przylocie, na lotnisku Marsa Alam. Przydadzą nam się też dolary – dobrze mieć ich zapas w portfelu.

Zabytki w Port Ghalib

Czy jest coś, co warto zobaczyć w Port Ghalib? Jeśli chodzi o zabytki, to ich tu nie ma, więc jeśli chcemy coś zwiedzić, musimy wybrać się na wycieczkę objazdową, np. do Karnaku, Luksoru, Abu Simbel, Kairu czy Aleksandrii. Nie zapominajmy jednak o tym, że w miesiącach letnich zwiedzanie będą utrudniać wysokie temperatury – np. Egipt w lipcu lub sierpniu to 40-stopniowe upały, które nie wszyscy dobrze znoszą.

A co jest ciekawego w okolicy Port Ghalib? Zdecydowanie godne polecenia są parki narodowe: Wadi Dżimal na Pustymi Wschodniej oraz Wadi El-Hamata – to okazja do podziwiania wspaniałych i niepowtarzalnych widoków. Poza tym region Marsa Alam, gdzie leży Port Ghalib, to niezwykłe rafy koralowe oraz znakomite warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych: nurkowania (funkcjonują tu liczne centra nurkowe), surfing i windsurfingu oraz jazdy skuterami wodnymi itp.

Plaże w Port Ghalib

Piaszczyste i zadbane plaże w Port Ghalib zachęcają do korzystania z kąpieli słonecznych. Są to prywatne palże hotelowe dysponujące odpowiednio wyposażonym zapleczem, dzięki czemu bez problemu zapatrzymy się w akcesoria takie jak leżaki i parasole oraz wypożyczymy sportowy sprzęt.

Port Ghalib – ważne informacje

Planując urlop w Port Ghalib, warto mieć na względzie poniższe aspekty:

– potrzebować będziemy wizy do Egiptu: otrzymamy ją w konsulacie lub na lotnisku, możemy też wnioskować o nią online; koszt to 25 lub 35 USD – za wizę jedno- lub wielokrotną,

– turyści przyjeżdżający do Egiptu muszą posiadać paszport ważny od minimum 6 miesięcy i uiścić specjalną opłatę rozwojową w wysokości 7 USD,

internet w Egipcie jest drogi, a nie we wszystkich hotelach w Port Ghalib dostępne jest darmowe wi-fi.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments