Port El Kantaoui

17 marca 2019
Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3]

Port El Kantaoui to niewielka, urocza miejscowość położona w centralnej części zatoki na tunezyjskim wybrzeżu pomiędzy Monastirem, Sousse i Nabeul – największymi kurortami w Tunezji. Jest to raj dla tych, którzy od miejscowości wypoczynkowej wymagają luksusowych miejsc, prestiżu, wysokiej klasy hoteli itp. Port El Kantaoui jest jednym z nowocześniejszych centrów turystycznych, w których nie brakuje świetnych restauracji oraz drogich apartamentów, wyposażonych we wszystkie udogodnienia rodem z europejskich obiektów pięciogwiazdkowych.

Atrakcje turystyczne Port El Kantaoui

Jak sama nazwa wskazuje, najbardziej popularnym miejscem jest tutaj bardzo rozległy port jachtowy, wokół którego skupia się cała działalność turystyczna miasteczka. W bezpośrednim sąsiedztwie prężnie działającej przystani można spędzić cały pobyt – w porcie zlokalizowanych jest bowiem najwięcej obiektów noclegowych o najwyższym standardzie (i dodatkowo w najwyższych cenach), a także większość urokliwych kawiarenek i specjalizujących się w daniach kuchni regionalnej restauracji. W porcie można zjeść najlepsze ryby, sushi czy owoce morza. Funkcjonują tu także bary (alkohol w nich sprzedawany jest wyłącznie w ciągu dnia) oraz prestiżowe butiki, które oblegane są przez bogate turystyki. Wokół przystani jest sporo terenów zielonych, kwiatów oraz całe plantacje drzewek oliwnych. Miasto zostało zaprojektowane w dosyć nowoczesny sposób, nawiązując jednak architekturą w kolorach bieli i błękitu do typowej tunezyjskiej osady z medyną i bardzo wąskimi, klimatycznymi uliczkami. W miejscowości jest bardzo dużo alejek, promenad, bulwarów, które wręcz idealnie nadają się na codzienne spacery. Turyści często przechadzają się także w samym porcie oglądając kilkaset cumujących tu jachtów. Osoby preferujące aktywne spędzanie wolnego czasu do Port El Kantaoui przyciąga m.in. ogromne, położone na 130- hektarowym terenie pole golfowe z 36 dołkami. Kilka razy w roku odbywają się tutaj prestiżowe zawody mistrzowskie. W pobliżu znajduje się także spory park wodny Acqua Palace ze zjeżdżalniami otwartymi, rurami z efektami świetlnymi i dźwiękowymi, rwącą rzeką tzw. Crazy River i wieloma basenami dla osób pływających oraz wypoczywających w pontonach. Dzieci mogą także wyszaleć się do woli na całorocznym wesołym miasteczku, a dorośli skorzystać z działającego w godzinach nocnych kasyna.
Prawdziwą gratką mogą być wycieczki luksusowymi jachtami, krótkie rejsy łodziami z przezroczystym dnem, w poszukiwaniu delfinów czy przejażdżki na wielbłądach. Port El Kantaoui jest też wyśmienitą bazą wypadową do pobliskiego Sousse – z przystani regularnie kursuje tam kolejka turystyczna.

Ciekawostki:
-Latem 2015 roku w Port El Kantaoui był atak terrorystyczny, w którym zginęło 39 osób. Od tego momentu w miejscowości jest podwyższony poziom bezpieczeństwa oraz zdarzają się kontrole bagaży przebywających tu turystów.
-W porcie zobaczyć można rekonstrukcje jachtów i statków z filmu Romana Polańskiego „Piraci”.
-Wybrzeże w Port El Kantaoui zostało docenione przez windsurferów, żeglarzy i nurków, jako jedno z najlepiej przygotowanych do uprawiania sportów wodnych w całym kraju.
-Pamiątki z tego regionu najlepiej zakupić na lokalnych bazarach. Szczególnym powodzeniem cieszą się ręcznie tkane dywany, fajki wodne oraz ręka Fatimy – wisiorek, który podobno przynosi szczęście i chroni przed demonami.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments