Zimbabwe atrakcje turystyczne z biurem podróży – jakie miejsca musisz zobaczyć?

29 maja 2019
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Afryka jest dla Europejczyków kontynentem niezwykle atrakcyjnym i bardzo pociągającym. W jej południowej części znajduje się Zimbabwe – państwo dzikich zwierząt, pięknych krajobrazów i trudnej historii. Zobaczymy tam mnóstwo gór i wejdziemy na szczyty, doświadczając widoków, które zapierają dech w piersiach. Lwy, skłonie, likaony, hipopotamy, antylopy, lamparty… – jeśli marzymy o przygodzie rodem z filmów podróżniczych, te marzenia mogą się spełnić. Biuro podróży oferuje wizytę w najważniejszych, turystycznych miejscach – i to nie tylko tego jednego kraju. Co musimy zobaczyć? Jakie inspiracje odkryje przed nami Zimbabwe, ale także Republika Południowej Afryki? Każdy kto choć raz zaczerpnął uroku Afryki, zaczyna marzyć o powrocie. Doświadczenie zupełnie innej kultury, mentalności czy fauny i flory, powoduje, że Afryka staje się arkadią – miejscem całkowitego odpoczynku, refleksji nad życiem i naboru sił do codziennego działania.

WODOSPADY WIKTORII

Między Zambią a Zimbabwe, na rzece o nazwie Zambezi, zobaczymy przepiękne wodospady Wiktorii. Te naturalne obrazy tworzą przed człowiekiem niezwykły spektakl. Odsłania on potęgę i piękno afrykańskiej natury, niespotykanej w innych rejonach. Wodospady Wiktorii to jeden z cudów świata- zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO dokładnie 30 lat temu. Są typem kaskadowym, co oznacza, że woda spektakularnie spada po stopniach lub z progu. W ramach fakultatywnej wycieczki istnieje możliwość wykupienia lotu nad wodospadami. Taka perspektywa może okazać się jeszcze bardziej inspirująca i rozbudzająca pełen podziw wobec piękna świata. Lot helikopterem odsłoni także poboczne, malownicze tereny. Rwące, płynące strumienie podziwiane z wysokości wywołają adrenalinę i wpiszą się do pamięci o niezapomnianych przygodach na prawie krańcu świata! Dzięki profesjonalnej obsłudze pilotów możemy mieć jednak pewność co do bezpieczeństwa i wieloletniego doświadczenia pracowników. Żaden pasażer nie ma powodu do obaw.

MANDELA HOUSE – WYCIECZKA DO RPA

Nelson Mandela to postać, której w Afryce nie trzeba nikomu przedstawiać. Dla mieszkańców tego kontynentu pozostanie symbolem walki o wolność – zasłynął jako charyzmatyczny przywódca XX wieku i w 1993 roku przyjął Pokojową Nagrodę Nobla. Miejsc i twórczości poświęconej życiu Mandeli jest wiele, również na innych kontynentach. Zimbabwe atrakcje turystyczne oferuje głównie w oparciu o cuda natury (w tym także zwierzęta), ale będąc tak blisko Republiki Południowej Afryki, nie sposób pominąć tego kraju i dostępnych tam budynków. Biuro podróży zaprasza przede wszystkim do wizyty w Mandela House – kiedyś domu pierwszego czarnoskórego prezydenta, dzisiaj interesującego muzeum. Dzięki wycieczce po tym miejscu dowiemy się wszystkiego o życiu i rodzinie Nelsona Mandeli, ale także historii RPA. Szczegóły walki o prawa i wolność nadają zwiedzaniu charakter typowo edukacyjny. Jest on ważny zarówno dla rodowitych mieszkańców w różnym wieku, jak i osób spoza kontynentu. Mnóstwo ciekawych pamiątek, dobrze poinformowani i obeznani przewodnicy, a także swobodnie i sprawnie zorganizowany czas przemieszczania się po pomieszczeniach. Wszystko zostało dostosowane do turystów zagranicznych. Nelson Mandela wrócił do tego domu po 27 latach więzienia, a rzeczy, które się zachowały, nie straciły na jakości, dlatego z pewnością warto je zobaczyć.

REJONY WINIARSKIE – STELLENBOSCH

Republika Południowej Afryki słynie też z wyrabiania smakowitych win. Charakterystycznym miastem jest w tej dziedzinie Stellenbosch – wpływa na styl miasta i kulturę całego kraju. Można zwiedzać je specjalnymi rodzajami tras nazywanymi „trasami winnymi”. Gleby i panujący klimat doskonale nadają się na uprawę winogron. W tym mieście znajdziemy ok. 300 winnic. 1/3 tych miejsc jest otwarta i dostępna gronom zainteresowanych turystów.  Poza wytwornymi winami, w Stellenbosch poznamy całe plantacje winorośli i owoców, majestatyczne góry i wspaniałe krajobrazy. To właśnie w Stellenbosch zetkniemy się też z najpopularniejszymi stadionami rugby i piłki nożnej oraz polami golfowymi. Będąc w tym rejonie, z łatwością zaopatrzymy się jednocześnie w ładne pamiątki i zasmakujemy prawdziwej, afrykańskiej kuchni. Przez miasto przepływa popularna rzeka Eerste. Miłośnicy smakowania, zwiedzania i podziwiania odnajdą się w przestrzeniach Stellenbosch.

Zimbabwe i Republika Południowej Afryki otwierają turystów na poznanie innej kultury, kontakt z zachwycającymi elementami przyrody i odwagę do stawiania nowych wyzwań. Czas urlopu przeżywany w Afryce będzie nie tylko czasem odpoczynku, ale też szansą i okazją do refleksji, zdystansowania się do codziennych, europejskich obowiązków i wyznaczenia sobie nowych celów. Wczasy z biurem podróży są bezpieczne i przygotowane logistycznie. Priorytetem jest zapewnienie poczucia spokoju turystom, tak, aby mogli wchłonąć, jak najwięcej przeżyć, widoków i kontaktu z miejscową ludnością. Każda z sytuacji uczy, inspiruje i ubogaca wszystkich – a zwłaszcza Europejczyków!

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments