Zima w Kenii

16 listopada 2018
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

Kenia jest otwarta dla turystów przez cały rok – zarówno w sezonie turystycznym, jak i poza nim. Warto zauważyć, że od grudnia do marca w Afryce Wschodniej panuje… lato. Nie będziemy zatem wdawać się w szczegóły, bowiem zima w Kenii to w rzeczywistości… upalne lato. Sprawdźmy jednak, w jaki sposób kształtują się tam temperatury w poszczególnych miesiącach zimowych (grudzień – luty).

Hotele z podgrzewanymi basenami w Kenii

Jak już zostało wcześniej wspomniane, od grudnia do marca w Afryce Wschodniej (a tym samym w Kenii) występuje lato – jest to idealny moment na uskutecznianie kąpieli w basenie. Większość dobrych ośrodków turystycznych w Mombasie dysponuje basenem zewnętrznym – z ciepłą, a także słodką wodą w środku. Nic, tylko korzystać!

Gdzie najcieplej zimą w Kenii?

W Kenii można cieszyć się wysokimi temperaturami powietrza przez większość miesięcy w roku. Warto zauważyć, że Kenia to nie tylko fascynująca „Kolebka Ludzkości”, to również kolebka ciepła, a także niekończącego się lata.

Jednym z przyjemniejszych miejsc na mapie Kenii jest Mombasa – drugie pod względem wielkości miasto w kraju. W tej części świata (a także Afryki) temperatury powietrza oscylują w granicach 30. stopni Celsjusza.

Jaki kurort zimą w Kenii?

Dobrym rozwiązaniem będzie Mombasa – ośrodek wypoczynkowy naszpikowany bajkowymi hotelami oraz lokalnymi restauracjami. Warto zauważyć, że miejsce to stanowi niewątpliwą atrakcję dla wszystkich miłośników fotografowania – tamtejsze krajobrazy zapierają dech w piersiach.

Grudzień w Mombasie

Grudzień w Kenii bardzo różni się od tego, z jakim mamy do czynienia w Polsce. Jak widać na załączonym obrazku, w drugiej połowie miesiąca temperatury powietrza dochodziły nawet do 30. stopni Celsjusza. Dane pochodzą z grudnia 2017 roku.

Styczeń w Mombasie

Styczeń w Afryce Wschodniej zupełnie nie przypomina polskiego, mroźnego początku roku. W tej części świata średnie dzienne temperatury powietrza zazwyczaj kształtowały się na poziomie 32. – 35. stopni Celsjusza.

Luty w Mombasie

W lutym, podobnie jak w grudniu oraz styczniu, temperatury powietrza wynoszą około 30. stopni Celsjusza. Zdarzało się także, że słupki termometrów wskazywały 36 (lub więcej) stopni Celsjusza.

Jaki kurort wybrać na zimę w Kenii?

Jeśli interesuje Państwa wypoczynek nad brzegiem Oceanu Indyjskiego, koniecznie zdecydujcie się na rozgrzaną słońcem Kenię. Najwięcej atrakcji turystycznych, a także bajkowych hoteli, czeka na Was w Mombasie – w miejscu, w którym lato trwa przez okrągły rok.

Kąpiele w morzu zimą w Kenii

Temperatura wody w morzu zazwyczaj oscyluje w granicach 27. – 28. stopni Celsjusza. Warto zauważyć, że gorące wody Oceanu Indyjskiego w połączeniu z delikatnym, śnieżnobiałym piaskiem, tworzą idealne miejsce do wypoczynku.

Czy lecieć zimą do Kenii?

To dobre rozwiązanie. Kenia, jak widać powyżej, obfituje w wysokie temperatury przez większość roku, dlatego śmiało można ruszać w jej kierunku.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments