Zakynthos – co warto zobaczyć?

17 lutego 2018
Click to rate this post!
[Total: 19 Average: 4]

Zakynthos, podobnie jak wiele innych greckich wysp, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród polskich turystów. Ta dziewiczo piękna, a jednocześnie znana na całym świecie wyspa – „perełka”, charakteryzuje się różnorodnością krajobrazu, a także przepięknym położeniem – leży na Morzu Jońskim, na zachód od Peloponezu. Warto również wiedzieć, że Zakynthos stanowi trzecią co do wielkości wyspę w archipelagu Wysp Jońskich.   

Zakynthos – ciekawe miejsca

– Navagio Beach – Zatoka Wraku.

Plaża Navagio – bardziej znana pod nazwą Zatoka Wraku – stanowi jedną z najpiękniejszych plaż na świecie, a także niewątpliwą wizytówkę Zakynthos oraz całej Grecji. Jak dostać się na plażę Navagio? Do Zatoki Navagio nie można dostać się od strony lądu, jedyną drogą jest droga morska.  

Minimum dwa razy…

Aby móc w pełni docenić piękno Zatoki Wraku (Navagio Beach), należy ją zobaczyć minimum dwa razy – najlepiej od strony wody, a także z góry – z klifów. Świetnym rozwiązaniem będzie np. wejście na pomost widokowy, z którego rozpościera się unikalny widok na plażę.

Należy wiedzieć, że na platformę widokową mogą jednocześnie wejść maksymalnie cztery osoby.

Charakterystycznym elementem Navagio Beach są ogromne białe skały, kontrastujące z nieprawdopodobnym błękitem morza. To trzeba zobaczyć na własne oczy.        

– Miasto Zakynthos – stolica wyspy.

Zakynthos jest stolicą, a także największym miastem na wyspie. Już sama przechadzka po krętych, wąskich uliczkach miasteczka, wprowadza nas we wspaniały, wakacyjny, a także grecki nastrój.

Niewątpliwą wizytówką Zakynthos są górujące nad miastem Ruiny Weneckiej Twierdzy. Aby móc dostać się do pozostałości zamku, należy pokonać dość krótką, bo dwukilometrową drogę, charakteryzującą się jednak wieloma trudnościami, zwłaszcza przy wysokich temperaturach.

Przebywając na terytorium stolicy wyspy odwiedźmy także: centrum miasta – Solomos Square – otoczone licznymi sklepikami, a także kawiarniami, Muzeum Bizantyjskie, Kościół Saint Nikolaos oraz katedrę św. Dionizosa.

Marathonisi – Żółwia Wyspa.  

Marathonisi jest wyspą o charakterystycznym, żółwim kształcie, na której pomieszkują żółwie gatunku Caretta karetta. Wysepkę można opłynąć małą łódką, a na jej południu znajdują się widowiskowe, przepiękne groty, które swoim wyglądem przypominają „Blue Caves”.

Wyspę Zakynthos (często nazywaną także „Wyspą Zapachów” lub „Kwiatem Wschodu”) w czasie sezonu odwiedza tysiące turystów z całego świata. Warto wybrać się tam z całą rodziną.

Waluta oraz ceny na Zakynthos

Oficjalną jednostką walutową obowiązującą na terytorium Zakynthos jest euro (EUR). Decydując się na podróż do Grecji – a ściślej rzecz ujmując na Zakynthos – należy liczyć się z wysokimi opłatami za wyżywienie, a także bilety wstępu (np. do muzeów lub na tarasy widokowe).       

 

 

 

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments