Zagwarantuj sobie komfort termiczny

13 października 2022
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Zima jest porą roku, w której ubieramy się na tak zwaną „cebulkę”. Nasz zakres ruchu jest mocno ograniczony. Czy rzeczywiście musimy na siebie wkładać tyle warstw, aby było nam ciepło? Nie do końca. Możemy sobie zagwarantować komfort termiczny ubraniami lżejszymi, ale jednocześnie odpowiednio dobranymi. Musimy to koniecznie sprawdzić.

Nie tylko w kurtkach puchowych jest ciepło

Na pewno wydawać by się mogło, że najcieplejsze będą kurtki puchowe. Rzeczywiście są one najgrubsze, ale na rynku znajdziemy mnóstwo innych propozycji, w których także będzie nam bardzo ciepło.

Gdy przejrzymy sobie ofertę kurtek zimowych damskich, to będziemy w ogromnym szoku. Niektóre zupełnie nie wyglądają, jak kurtki zimowe, a są naprawdę bardzo ciepłe. Jest to świetna sprawa. Po czym jednak w sieci mamy rozpoznać, że w danej kurtce będzie nam rzeczywiście ciepło? Na pewno nie powinniśmy się sugerować tylko i wyłącznie wyglądem kurtki. Dużo powie nam skład kurtki. Musimy po prostu przeanalizować, z jakich materiałów kurtka jest uszyta. Sprawdźmy także, czy zewnętrzna warstwa kurtki jest przeciwdeszczowa. Wiadomo, że zimą często pada śnieg oraz deszcz. Przepuszczalność nie doprowadzi do niczego dobrego. Będzie nam mokro oraz zrobi się coraz zimniej.

A co pod kurtkę?

Na pewno wybór kurtki jest kluczowy. Wiadomo, że okrycie wierzchnie odgrywa największą rolę. Wiadomo jednak, że pod kurtkę musimy coś ubrać. Nie wyobrażamy sobie kurtki zimowej zakładać na koszulkę z krótkim rękawkiem. W takim zestawie nie będzie nam zbyt ciepło.

Co pod kurtkę zatem założyć? W naszej szafie na pewno nie może zabraknąć ciepłych bluz. Na jakich konkretnie się skupić? Zimą nie powinniśmy się jedynie ubierać na szaro, czarno, czy też brązowo. Będzie nudno. Kto powiedział, że nie powinniśmy ubierać się w pastelowe, a nawet neonowe kolory? Musi się coś dziać. Zadbajmy o to, a na pewno nie będziemy zawiedzeni.

W przypadku ciepłych bluz musimy także zwrócić uwagę na materiał, z którego są one wykonane. Zimą bardzo dużą popularnością cieszą się bluzy polarowe, bluzy wykonane z ciepłej bawełny, a także bluzy z miłego w dotyku pluszu.

Zimą bardzo często stawiamy na ubrania z motywem zimowym, czy też z motywem świątecznym. Musimy przyznać, że tego typu motywy są bardzo popularne i pięknie się prezentują. Oczywiście warto postawić na różnorodność motywów, aby znów nie zrobiło się nudno.

Jest wiele osób, które tak naprawdę uważają, że zimą nie można się ubrać modnie. Wkładamy po prostu na siebie ubrania, które zagwarantują nam komfort termiczny. Nic bardziej mylnego. Jedno z drugim jak najbardziej można połączyć, a więc zadbajmy o to, aby dobrze wyglądać, a jednocześnie o to, aby było nam bardzo ciepło. To naprawdę jest możliwe.

W sieci możemy znaleźć sporo ciekawych inspiracji. Skorzystajmy z nich i bawmy się modą. Moda powinna nas bawić. Nie może być tak, że robimy coś na siłę. W danej stylizacji musimy się dobrze czuć. Nie może być tak, że ubieramy coś na siłę, ponieważ jest to modne. Mija się to kompletnie z celem.

Zobacz Również

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments